На Олімпіаді в Пекіні розіграли шість комплектів нагород – у біатлоні, ковзанярському спорті, лижних гонках, шорт-треку, стрибках з трампліна та фристайлі.

Українці мали б претендувати на медалі у біатлоні, але старт не вдався – лише 13-е місце.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ковзанярський спорт: рекорд, який тримався 20 років, побили

Нідерландська ковзанярка Ірені Схаутен виграла золоту медаль на дистанції 3000 м з часом 3.56,930. Вона побила рекорд Клаудії Пехштайн (3:57.70), який тримався 20 років. Це вже друга нагорода Схаутен на олімпійських іграх, у 2018 році вона стала бронзовою призеркою.

1. Ірене Схаутен (Нідерланди) – 3:56.93.
2. Франческа Лоллобриджида (Італія) 3:58.06.
3. Ізабель Вайдеман (Канада) 3:58.64.

ДОВІДКА: Клаудіа Пехштайн – німецька ковзанярка, яка повторила рекорд за кількістю Олімпіад у кар'єрі. Її перші зимові Ігри відбулися у 1992 році, але Пехштайн пропускала Ванкувер у 2010 через помилкову дискваліфікацію. Раніше такою кількістю Олімпіад міг похизуватися лише японський стрибун з трампліна Норіакі Касаї, який виступав упродовж 26 років на Іграх.

Лижні гонки: перше олімпійське "золото" їде до Норвегії

У лижних гонках розіграли перший комплект нагород. У скіатлоні серед жінок 2х7,5 км олімпійською чемпіонкою стала Терезе Йогауг із Норвегії.

Серед українок найкращий результат показала Марина Анцибор, яка фінішувала 56-ою. Вікторія Олех показала 60-й результат, Юлія Кроль стала 62-ю, за нею одразу інша українка Дар'я Рубльова.

1. Тереза Йохауг (Норвегія) – 44:13.7.
2. Наталія Непряєва (ОКР) – 44:43.9.
3. Тереза Штадлобер (Австрія) – 44:44.2.

Біатлон: ще одна нагорода для Норвегії

На лижних гонках норвезька збірна вирішила не зупинятися і забрала нагороду вищого ґатунку ще й в змішаній естафеті в біатлоні. Хоча не без нервів.

На останніх секундах квартет, у складі якого – Марте Ольсбю Ройселанд, Тіріль Екгофф, Тар'єй Бьо та Йоганнес Бьо – фінішували з часом 1:06:45,6 с, припустившись 13 помилок під час стрільби та виконавши 3 штрафних кола.

Срібні нагороди – у команди Франції, російські біатлоністи були третіми.

Українська команда у складі Дмитра Підручного, Артема Прими, Валентини Семеренко та Юлії Джими припустилася 15 промахів на вогневих рубежах і в підсумку стала 13 у загальному заліку.

1. Норвегія (3+13) 1:06:45.6.
2. Франція (3+11) +0.9.
3. ОКР (1+13) +1.5.

Результати, емоції та останні новини з Олімпіади зібрали в одному спецпроекті Пекін-2022.

Жіночий хокей: Канада вдруге "не бачить" суперниць, ОКР програла

Черговий розгром у виконанні жіночої збірної Канади з хокею. Сьогодні "кленові" наче катком проїхались по команді Фінляндії – 11:1.

По три шайби у фінські ворота закинули Сара Нурс та Бріанна Дженнер, двічі забили Сара Фільє та Лора Стейсі, і одного разу влучила Джеймі Лі Реттрей.

Шайбу престижу у складі збірної Фінляндії закинула Міннамарі Туомінен.

Усі результати матчів з жіночого хокею за 5 лютого:

Канада – Фінляндія – 11:1.

Японія – Данія – 6:2.

Чехія – Швеція – 3:1.

США – ОКР – 5:0.

Керлінг: цю машину не зупинити

Третій день змагань у міксті, і третій день італійці не залишають шансів суперникам.

Сьогодні, 5 лютого, Італія переграла Австралію (7:3) та Велику Британію (5:7).

Крім того, Швейцарія розгромила Чехію – 11:3, а Норвегія – Австралію (10:4).

Шорт-трек: дискваліфікація США та ОКР

У змішаній естафеті з шорт-треку олімпійськими чемпіонами стали спортсмени Китаю, які фінішували із часом 2:37,348.

Срібні нагороди виборола команда з Італії, а бронза їде до Угорщини.

Цікаво, що до фінальної стадії шорт-треку збірна Китаю вийшла після дискваліфікації ОКР та США за порушення правил у півфіналі.

У 1/2 фіналу китайці були четвертими, а Угорщина – другою, проте після того, як зі змагань "зняли" американську команду (другі у заїзді) та ОКР (треті), Китай автоматично пробився до золотого заїзду.

1. Китай - 2.37,348.
2. Італія – 2.37,364.
3. Угорщина - 2.40,900.

Стрибки на лижах із трампліна: історичне золото Словенії.

Словенка Урша Богатай виграла золото у стрибках на лижах із трампліна HS-106. І це історична нагорода і для спортсменки, і для її країни.

Для Богатай це перше олімпійське золото, а для Словенії – третя нагорода вищого гатунку на зимових Іграх.

Раніше лише у 2014 році Тіна Мазе вигравала два золото у гірськолижному спорті.

1. Урша Богатай (Словенія) – 239,0.2.
2. Катаріна Альтхаус (Німеччина) – 236,8.3.
3. Ніка Крижнар (Словенія) – 232,0.

Сноуборд: відомі перші фіналісти

Відбулася кваліфікація у сноуборді в жіночому слоупстайлі. За результатами двох заїздів, до фінальної частини турніру пробилися 12 спортсменок.

Найкращий результат показала дворазова чемпіонка світу Зої Садовські-Синнотт з Нової Зеландії.

Результати найкращої 5-ки:

1. Зої Садовськи-Сіннотт (Нова Зеландія) – 86.75.
2. Кокомо Мурасе (Японія) – 81.45.
3. Енні Рукаярві (Фінляндія) – 78.83.
4. Анна Гассер (Австрія) – 75.00.
5. Джеймі Андерсон (США) – 74.35.

ДОВІДКА. Слоупстайл сноуборд – вид змагань на сноуборді, де спортсмен має виконати серії акробатичних стрибків, долаючи трампліни, рами та інших перепони. До олімпійської програми цей вид приєднався на Олімпіаді в Сочі у 2014 році. Чинною чемпіонкою у жіночому слоупстайлі (сноуборд) є американка Джеймі Андерсон.

Могул: перемога Швеції

Шведський фристайліст Вальтер Вальберг на змаганнях із могулу став першим. Срібло взяв канадець Мікаель Кінгсбері. Трійку призерів замкнув японець Ікума Хорісіма.

1. Вальтер Вальберг (Швеція) – 83,23.2.
2. Мікаель Кінгсбері (Канада) – 82,18.3.
3. Ікума Хорісіма (Японія) – 81,48.

Інші види спорту, де були українці.

• У стрибках з трампліна Євген Марусняк подолав кваліфікацію у дисципліні "нормальний трамплін". Українець став 48-м, до наступного етапу пробивалися 50 найкращих. І це вдруге в історії, коли "синьо-жовтим" вдалося подолати цей етап. Раніше такий результат досягли Віталій Шумбарець та Володимир Бощук у 2010 році. Інший українець – Антон Корчук – став 52-м, а Віталій Калініченко досі не прилетів у Пекін через позитивний тест на коронавірус.
  • У санному спорті відбулися перші змагальні заїзди. І Антон Дукач, і Андрій Мандзій припустилися падінь, тож сильно відстали від суперників. Дукач наразі посідає 25-е місце, а Мандзій – 32-е.

Турнірне положення після змагань 5 лютого

Норвегія здобула дві золоті нагороди та захопила лідерство у медальному заліку.

Друга – Словенія, в її активі по одному золоту та бронзі.

На третьому місці – Китай, Нідерланди та Швеція, які вибороли по одній золотій нагороді.