В.Ющенко: бджола мед збирає та не їсть, їй найменше дістається
31.05.2001 11:39:00
В.Ющенко: бджола мед збирає та не їсть, їй найменше дістається
В.Ющенко для канадского издания Glob and Mail написал статью, в которой дает оценку результатам развития Украины за время его руководства правительством,- сообщает Пресс-служба КМУ. В статье он анализирует причины невосприятия положительных результатов развития разными силами в Украине:
"...результати діяльності уряду, визнані міжнародними експертами і підтримані народом України, мали б вселяти надію і впевненість у вірності курсу економічних перетворень. Однак в Україні кажуть: бджола мед збирає та не їсть, їй найменше дістається. Так і трапилося, коли 26 квітня Верховна Рада висловила недовіру уряду. Виникає запитання: кому це було потрібно і заради чого?
Формально, причина полягає у невмінні уряду домогтися підтримки парламенту. Практично ж, парламентарії висловилися проти політики уряду, спрямованої на відмову від фінансових або майнових преференцій певним фінансово-політичним угрупованням, проти запровадження чесних, прозорих і рівних правил гри для усіх суб”єктів господарювання, особливо у період великої приватизації. Зроблено також спробу перекласти на уряд відповідальність за політичне протистояння у суспільстві, ареною якого став парламент. Не останню роль зіграло прагнення отримати певні переваги у зв”язку із наближенням парламентських виборів.
Ініціаторами вотуму недовіри стали фракції комуністів та фінансово-політичних угруповань. Арбітром політичних процесів стали комуністи, які несподівано для себе отримали в парламенті "золоту акцію", тобто можливість впливати на прийняття важливих рішень. Історія свідчить, що комуністи не раз ішли на альянс з ідеологічними противниками задля отримання влади. Водночас такі протиприродні союзи не створюють жодних перспектив для проведення реформ, а лише здатні ревізувати або ж гальмувати їх.
"Олігархи" незадоволені діями уряду, бо підвищення добробуту населення робилося, зокрема, за рахунок боротьби з тіньовим капіталом. Непоступливість уряду позбавляла їх можливості використати додаткові ресурси на майбутніх виборах. Комуністи ж не можуть пробачити уряду розв’язання соціальних проблем, адже це означає для них втрату підтримки виборців, насамперед протестного електорату. Для комуністів актуальним залишається гасло: "чим гірше, тим ліпше".
І "олігархи", і комуністи не зацікавлені у відкритості й демократичності політичних та економічних процесів в Україні. Отож не дивно, що уряду, який сповідував саме такі принципи, комуно-олігархічний союз виніс свій вирок.
Оскільки відставка уряду відбулася не через його нездатність розв’язувати назрілі проблеми, не через брак суспільної підтримки, не через дії, які призвели до політичного скандалу, то нинішню ситуацію в Україні не можна назвати виключно урядовою кризою. Це - криза системних владних стосунків, які увійшли в суперечність з потребою демократичного розвитку країни..."
LIGA ONLINE