Мінцифра готує до запуску цифровий нотаріат. Федоров анонсував першу послугу
![Мінцифра готує до запуску цифровий нотаріат. Федоров анонсував першу послугу Мінцифра готує до запуску цифровий нотаріат. Федоров анонсував першу послугу](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2021/04/13/20210413103611-9480.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Міністерство цифрової трансформації має намір перенести в Дію більшість нотаріальних послуг. Про це повідомив міністр Михайло Федоров.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
"Ми працюємо над цифровізацією сфери нотаріату. Щоб ви могли легко отримати більшість документів за допомогою смартфона. Без втрати часу та грошей", – написав міністр у Facebook.
Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях
За словами Федорова, однією з перших послуг електронного нотаріату стане оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон з використанням цифрового підпису.
"Все буде дуже просто. Не потрібно походів до нотаріуса. Потрібно лише, щоб в обох батьків була Дія, і один із них надав згоду (на виїзд дитини за кордон. – Прим. ред.)", – уточнив міністр.
Дані з Дії вноситимуться до реєстру. У ньому прикордонники зможуть усе перевірити, щоб навіть не питати батьків про дозвіл.
Федоров додав, що цього тижня презентували рішення голові комітету Верховної Ради з питань правової політики та Нотаріальній палаті України з обґрунтуванням усіх технічних та юридичних аспектів.
"Сподіваюся, депутати підтримають нашу з Мін'юстом ініціативу у другому читанні. А далі цифровізуємо інші послуги на базі нотаріату. Напишу про них потім", – резюмував Федоров.
- 27 липня штучний інтелект Мінцифри викрив окупанта, який потрапив до шпиталю у Кривому Розі.
- 4 серпня у Мінцифрі пообіцяли облаштувати Wi-Fi в укриттях шкіл та дитячих садків.
- 8 серпня Мінцифра відкрила прийом заявок на безкоштовні ІТ-курси для українців.
Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – лише головне у вашій пошті