До мешканців Білорусі українці ставляться краще, ніж до росіян. Але довіра знизилася – опитування
![До мешканців Білорусі українці ставляться краще, ніж до росіян. Але довіра знизилася – опитування До мешканців Білорусі українці ставляться краще, ніж до росіян. Але довіра знизилася – опитування](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2020/09/28/20200928163812-9952.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Після двох місяців повномасштабного вторгнення Росії до жителів Білорусі українці ставляться краще, ніж до росіян, але обидві категорії значно втратили у довірі за час війни. Такі результати опитування опублікувала група Рейтинг.
Дивіться нас на YouTube: пояснюємо складні речі простими словами
Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе
У коментарі LIGA.net група Рейтинг повідомила, що стороннього замовника не було, дослідження проводилося з ініціативи та коштом компанії.
Соціологи запитали українців, як вони ставляться до громадян Росії, Білорусі, а також мешканців тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму.
До жителів Білорусі позитивно ставляться лише 22% (за рік показник погіршився втричі), негативно – 33%, нейтрально – 42%. Водночас до жителів Росії переважає негативне ставлення – 69%. Позитивно ставляться до них 8% (протягом року показник погіршився більш ніж втричі), нейтрально – 20%.
![Натисніть на фото, щоб збільшити](https://www.liga.net/images/general/2022/05/04/20220504184511-7461.png)
До мешканців тимчасово окупованого Криму позитивно ставляться 41%, негативно – 14%, нейтрально – 40%. До росіян, які проживають в Україні, позитивно – 30%, негативно – 27%, нейтрально – 39%. До мешканців тимчасово окупованих територій Донбасу добре ставляться 27%, негативно – 31%, нейтрально – 37%.
Опитування проводилося телефоном 27 квітня 2022 року серед 1000 українців віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Статистична похибка – трохи більше ніж 3,1%.
Читайте також: Українці все менше говорять російською, українська – єдина державна: опитування