Особисто оцінити ситуацію: голова МАГАТЕ знову їде на Запорізьку АЕС
![Особисто оцінити ситуацію: голова МАГАТЕ знову їде на Запорізьку АЕС Особисто оцінити ситуацію: голова МАГАТЕ знову їде на Запорізьку АЕС](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/03/26/20230326215501-7040.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Голова Міжнародного агентства ООН з атомної енергетики Рафаель Гроссі прямує на тимчасово окуповану росіянами Запорізьку АЕС. Про це глава МАГАТЕ повідомив у Twitter.
Слідкуйте за перевіреними новинами тепер і у WhatsApp
"По дорозі на Запорізьку АЕС, щоб особисто оцінити ситуацію з ядерною безпекою на об'єкті", – написав Гроссі.
Він заявив, що продовжить докладати зусиль щодо забезпечення безпеки атомної станції у ситуації воєнного конфлікту та проведе наступну регулярну ротацію експертів МАГАТЕ на об'єкті.
Запорізька атомна електростанція, найбільша у Європі, перебуває під контролем Росії з березня 2022 року. Бойові дії поблизу станції викликають побоювання ядерної катастрофи, але Москва досі відмовляється виконувати прохання ООН щодо виведення своїх військ.
- 6 березня Енергоатом повідомив, що на Запорізькій АЕС окупанти прораховують імовірні сценарії відходу та позначають обладнання, яке можна вкрасти зі станції.
Читайте також: Артемій Лебедєв отримав підозру за фото на даху Запорізької АЕС