Одеські депутати провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II
доповнено![Одеські депутати провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II Одеські депутати провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2022/09/28/20220928122712-8271.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Депутати Одеської міськради провалили голосування щодо демонтажу та перенесення пам'ятника Катерині II до музею. Засідання міськради транслювалося на його YouTube-каналі.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
"Я вважаю, що катівниці українського народу не місце в українській Одесі", – сказав у своєму виступі депутат Андрій Вагапов.
Депутат Олег Звягін наголосив на тому, що пам'ятник не охороняється, тому має бути перенесений до музею.
![Одеські депутати провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II](https://www.liga.net/images/general/2022/09/28/20220928122604-1409.jpg)
"За" проголосували 17 депутатів, проти — 0, один утримався, не голосував – 21.
ДОПОВНЕНО О 15:03. Депутат від Євросолідарності Петро Обухов у Facebook опублікував списки тих, хто не голосував. За його словами, якби депутатів не було у залі, то їхніх прізвищ у цьому списку не мало бути.
"В міськраді 64 депутати. Мер також голосує. Для прийняття рішення потрібно 33 голоси. Якщо "не голосував" – був присутнім на сесії, але не натискав кнопку. Якщо прізвища нема у списку – депутат або вийняв картку для голосування, або не був присутній", – пояснив Обухов.
![Одеські депутати провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II](https://www.liga.net/images/general/2022/09/28/20220928150606-8848.jpg)
![Одеські депутати провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II](https://www.liga.net/images/general/2022/09/28/20220928150608-4125.jpg)
- У липні на сайті президента України було підтримано відразу дві петиції про знесення пам'ятника Катерині II в Одесі. Володимир Зеленський відповів, що це компетенція місцевої влади, й переадресував їх Одеській міській раді.
- У серпні мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що виступає проти знесення пам'ятника.