Росіяни жорстоко катують українців – і цивільних, і військових. Розповідь жертви та фото
![Росіяни жорстоко катують українців – і цивільних, і військових. Розповідь жертви та фото Росіяни жорстоко катують українців – і цивільних, і військових. Розповідь жертви та фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2022/03/29/20220329132015-1585.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Олексій Семіков із Козачої Лопані (Харківська область) допомагав землякам виживати в окупації. Після того, як він повернувся з Харкова з ліками для хворих, росіяни його схопили та три дні катували. Його свідчення та фотографії опублікувало Hromadske.
Слідкуйте за перевіреними новинами тепер і у WhatsApp
Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Козачою Лопань російські війська захопили у лютому. Олексій привозив до населеного пункту продукти, зокрема з Харкова, та допомагав людям, які хотіли евакуюватися.
16 березня, коли він повертався з Харкова, його машину наздогнав УАЗ, кілька російських військових повалили його на землю, зав'язали руки і очі та відвезли "на підвал".
Олексія звинуватив у тому, що він "український агент", оскільки "з Харкова нікого не випускають" і почали вимагати, щоб він у цьому зізнався. В одній камері з ним тримали людину в українській військовій формі. Обох постійно били палицями.
![Алексей Семиков, фото следов пыток (Фото – Hromadske)](https://www.liga.net/images/general/2022/03/29/20220329132012-8145.jpg)
Кожні кілька годин приходила нова зміна, і допити з побиттям повторювалися. Окрім побиття, Олексію загрожували розстрілом.
"На підвал" приводили безліч схоплених місцевих, у тому числі літніх та хворих людей. Їх також били, вимагаючи зізнань у співпраці з ЗСУ.
Нікого із заручників весь цей час не годували. Якоїсь миті їх вивели у двір, поставили колінами на сніг і тримали так довго, що Олексій отримав обмороження ніг.
![Алексей Семиков, фото следов пыток (Фото – Hromadske)](https://www.liga.net/images/general/2022/03/29/20220329132013-1422.jpg)
Після кількох днів знущань окупанти Олексія відпустили, взявши з нього обіцянку більше нікуди не їздити. Йому також повернули машину, забравши з неї більшу частину продуктів та ліки, які у Козачій Лопані знайти було неможливо.
Наступного дня Олексій зумів виїхати та дістатися блокпоста ЗСУ.
За його словами, "з Козачої Лопані тепер виїхати неможливо – всі виїзди окупанти заблокували, зв'язку з селищем немає".
![Алексей Семиков, фото следов пыток (Фото – Hromadske)](https://www.liga.net/images/general/2022/03/29/20220329132014-8092.jpg)