Тимошенко пішла до ОАСК. Хоче повернути собі дипломатичний паспорт
![Тимошенко пішла до ОАСК. Хоче повернути собі дипломатичний паспорт Тимошенко пішла до ОАСК. Хоче повернути собі дипломатичний паспорт](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2022/09/16/20220916113108-8814.jpeg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Лідерка партії Батьківщина, нардепка Юлія Тимошенко просить Окружний адміністративний суд Києва скасувати рішення Міністерства закордонних справ про анулювання її дипломатичного паспорта. Про це йдеться в ухвалі суду.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
В серпні ОАСК отримав позовну заяву Тимошенко, в якій вона просить визнати протиправними дії начальника відділення "Пархоменкове" Державної прикордонної служби щодо вилучення її диппаспорта.
Також нардепка просить скасувати рішення МЗС щодо визнання недійсним її дипломатичного паспорта у зв'язку із неповерненням на зберігання до МЗС у десятиденний строк від дня повернення з відрядження до України.
Крім того, Тимошенко просить ОАСК скасувати складений МЗС список недійсних диппаспортів.
І наостанок Тимошенко просить скасувати окремі норми порядку роботи з дипломатичними паспортами, а саме, що паспорт потрібно повертати у десятиденний строк від дня повернення з відрядження.
Розгляд справи призначено на жовтень 2022 року.
В пресслужбі нардепки повідомили, що наразі можливості для коментаря немає, адже Тимошенко перебуває у відрядженні.
На сайті партії Батьківщина можна знайти пресрелізи про участь Тимошенко у конференції в Португалії на початку вересня, тобто вже після анулювання її дипломатичного паспорта.
![Юлія Тимошенко під час візиту до Португалії на початку вересня (фото – пресслужби партії Батьківщина)](https://www.liga.net/images/general/2022/09/16/20220916113823-7648.jpeg)
- У серпні Кабінет міністрів дозволив військовозобов'язаним чоловікам із 1 вересня їздити за кордон у складі бізнес-делегацій. Але станом на зараз прем'єр-міністр Денис Шмигаль не підписав цю постанову.
Читайте також: Закордон за 200 000: чи може єВідрядження стати лазівкою для втечі