Жителя Сумщини судять за виготовлення зброї на початку вторгнення, омбудсмен взяв на контроль
![Жителя Сумщини судять за виготовлення зброї на початку вторгнення, омбудсмен взяв на контроль Жителя Сумщини судять за виготовлення зброї на початку вторгнення, омбудсмен взяв на контроль](https://wsrv.nl/?output=webp&url=storage.liga.net/images/general/2024/06/28/20240628185145-1370.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець взяв на особистий контроль справу Віталія Куколя, мешканця Сумщини, якого обвинувачують у виготовленні й зберіганні зброї та вибухівки. Чоловік зазначає, що робив зброю власноруч для самооборони після російського вторгнення.
Слідкуйте за перевіреними новинами тепер і у WhatsApp
Матеріал про суд над чоловіком опублікувала сумська філія Суспільного. Суддя заявив, що, знаючи про кримінальну відповідальність, чоловік виготовив саморобну зброю.
Йдеться про одноствольний дульнозарядний пістолет з гнотовим запаленням, зроблений з фрагмента металевої трубки та власноруч виготовленого руків'я.
Також серед виготовленої зброї була одноствольна дульнозарядна рушниця з капсульним механізмом запалювання, виготовлена за допомогою фрагмента металевої трубки та рукоятки рушниці для підводного полювання.
![Фото: Суспільне Суми](https://storage.liga.net/images/general/2024/06/28/20240628191045-6421.jpg)
Куколь відповів судді, що свою провину абсолютно не визнає.
У 2023 році він розповідав ЗМІ, як разом з односельцями на початку повномасштабного російського вторгнення вони готувалися обороняти від окупантів Кам'янку – й показував власноруч зроблену зброю.
Чоловік зазначав, що не користувався цією зброєю, а після закінчення війни хотів передати її до одного з музеїв.
Наступне засідання призначено на 22 серпня, під час нього вивчатимуть письмові докази.
Якщо провину Куколя буде доведено, йому загрожує від трьох до семи років тюрми.
Читайте також: Право на зброю. Як воно змінює суспільства – від США до України. Нова історія LIGA.net
"У сюжеті "Суспільне. Суми" йдеться про те, що чоловік виготовив зброю з метою самозахисту — для того щоб захищати рідне село від загарбників. Тоді вся Україна виготовляла "коктейлі Молотова", а нині чоловік постав перед судом за прагнення захистити себе та односельців", – написав уповноважений з прав людини.
Лубінець зауважив, що, згідно з Конституцією, захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього українського народу.
Відповідно, чоловік сумлінно виконував свій обов'язок, а натомість опинився на лаві підсудних, заявив посадовець.
"Беру цю справу на особистий контроль та вживатиму всіх належних заходів для захисту прав людини, адже здоровий глузд та справедливість мають перемогти!" – підсумував Лубінець.
Читайте також: Як отримати дозвіл на зброю в Україні?