Божевільний день на Олімпіаді: переплутані траси, помилкова стрільба та неймовірні камбеки

Біатлон: Норвегія – королі камбеків, а ОКР втрачає золото

Чоловіча естафета для збірної України з біатлону розпочалася позитивно. Богдан Цимбал на двох вогневих рубежах використав лише два додаткових патрони. І це дозволило йому виходити на останнє коло другим.

Але на останньому колі українця наче підмінили – він став повільнішим, і було видно, що йому надто важко. Пізніше Цимбал пояснить це проблемами, які пов'язані з важкістю та особливістю траси. Тож естафету Цимбал вже передав дев'ятим.

Надолужувати 40 сек, які програв Цимбал, мав би Артем Прима. Але на другому вогневому рубежі він пішов на коло штрафу. Як результат – 2 хв відставання від лідерів.

Антону Дудченку вдалося повернутися до найкращої десятки, але ненадовго. Знову коло штрафу і 11-те місце.

Найбільші сподівання були на Дмитра Підручного, який навряд чи вже боровся за медалі, але зміг хоча б потрапити до десятки найшвидших. І він це зробив, навіть попри два кола штрафу.

Справжньою сенсацією була Норвегія, яка після першого етапу вже не претендувала на нагороди. Але на останньому вогневому рубежі норвезькі королі камбеку вирвалися вперед і втримали своє олімпійське золото, хоча і французькі конкуренти до останнього йшли, наступаючи на п'яти.

А у випадку з командою ОКР все відбулося навпаки. До останнього етапу вони були серед лідерів і вже мали б святкувати золото, але два кола штрафу – і бронза в кишені.

Лижне двоборство: переплутав трасу та залишився без чемпіонства

Норвезького спортсмена Ярл Магнуса Ріібера бачили на найвищій сходинці п'єдесталу в лижному двоборстві.

Спочатку йому завадив позитивний тест, через що олімпієць лише напередодні сьогоднішнього старту вийшов з ізоляції. Попри це, Ріібер без проблем виконав стрибок з великого трампліна на 142 м, який оцінили у 139,8 бала, а також йому подарували 44 сек переваги у перегонах на 10 км.

Але саме у перегонах Ріібер припустився помилки, яка вартувала йому золота, – переплутав повороти, через що побіг на фініш, а не на друге коло дистанції.

Загалом він пробіг додаткові 200 м, що вплинуло на результат.

Олімпійським чемпіоном став норвежець Йорген Гробак, випередивши на 0,4 сек співвітчизника Йенса Луроса Офтебру. Бронзовий призер – японець Акіто Ватабе.

Українець Дмитро Мазурчук посів 32-ге місце, поступившись Гробаку понад 4 хв.

Сноуборд: пекельна боротьба за золото

Здавалося б, що у жіночому біг-ейрі вже все зрозуміло. Олімпійська чемпіонка зі слоупстайлу Зої Садовські-Сіннотт мала б виграти друге золото в Пекіні. Тим більше для цього все було – ідеальна перша спроба, яку оцінили у 93,25 бала, впевнений другий виступ – 83,75 бала.

Претенденткою на золото залишалася лише єдина конкурентка – Анна Гассер з Австрії. Але вона у кваліфікації не показувала стабільний рівень і посіла аж сьоме місце, тому у фіналі від неї навряд чи очікували золотого стрибка.

Але саме третя спроба Гассер гарантувала їй золото, вона не лише за очками наздогнала Садовські-Сіннотт, але й змусила її понервувати. В останній спробі Садовські-Сіннотт вирішила повторити трюк, який виконувала Гассер, але цього не вдалося. Вона впала і втратила золото.

1. Анна Гассер (Австрія) – 185,50.
2. Зої Садовські-Сіннотт (Нова Зеландія) – 177,00.
3. Кокомо Мурасе (Японія) – 171,50.

У чоловічому турнірі олімпійським чемпіоном став Су Їмін з Китаю, для якого це перші Олімпійські ігри. 17-річний сноубордист у двох спробах показав неідеальні виступи, але цього вистачило, щоб набрати 182,50 та посісти перше місце.

1. Су Їмін (Китай) – 182,50.
2. Монс Ройзланд (Норвегія) – 171,75.
3. Максанс Парро (Канада) – 170,25.

Фристайл: здавалося б, без шансів, але ні

Матільда Гремо зі Швейцарії проявила бійцівський характер та виборола золото у слоупстайлі. Їй прогнозували нагороди, але все пішло не за сценарієм. Уже в першій фінальній спробі Гремо впала й отримала усього 1,10 бала.

Але у другій спробі виконала стрибок, який оцінили у 86,56 бала. І попри те, що третій був усього 46,96, але Гремо стала олімпійською чемпіонкою.

1. Матільда Гремо (Швейцарія) – 86,56.
2. Айлін Гу (Китай) – 86,23.
3. Келлі Сілдару (Естонія) – 82,06.

Ковзанярський спорт: знову рекорд

Жіноча збірна Канади виграла перегони переслідування, встановивши новий олімпійський рекорд – 2:53,44.

Вирішальною подією в перегонах стало падіння однієї з японських спортсменок.

У забігу за третє місце Нідерланди перемогли команду ОКР.

У чоловічих перегонах переслідування збірна Норвегії захистила звання олімпійських чемпіонів, здобувши золото у протистоянні проти ОКР.

Бобслей: німецький п'єдестал

Екіпаж пілота Франческо Фрідріха виборов золоті нагороди у змаганнях двійок в бобслеї. Але це не єдиний німецький екіпаж на п'єдесталі.

Срібло – у команди Йоганнеса Лохнера, а бронзу виграв екіпаж пілота Крістофа Гафера.

І це вперше на Іграх в Пекіні, коли в одному змаганні увесь комплект нагород забирає одна збірна. Хоча не вперше в історії, адже в Пхьончхані у 2018 році та сама Німеччина захопила п'єдестал у лижному двоборстві.

1. Франческо Фрідріх (Німеччина) – 3:56,89.
2. Йоганнес Лохнер (Німеччина) +0,49.
3. Крістоф Гафер (Німеччина) +1,69.

Українці в інших видах спорту

• Олімпійський чемпіон Пхьончхану Олександр Абраменко з першої спроби потрапив у фінал змагань з лижної акробатики. Виступ українця оцінили на 120,36 бала, і це п'яте місце у кваліфікації. Іншому українцеві – Олександру Окіпнюку – знадобилася друга спроба, у якій він зміг виконати стрибок на 125 балів та отримати бажану путівку до фіналу. Дмитро Котовський пройти кваліфікацію не зміг.
  • Не змогла кваліфікуватися до наступного етапу – довільної програми – 16-річна Анастасія Шаботова. Українка припустилася низки помилок у короткій програмі та отримала оцінку – 48,68. Це останнє місце.

Медальний залік: Норвегію вже не наздогнати?

Норвегія залишається на першому місці з 12 золотими нагородами. Крім того, в активі норвежців – по сім срібних та бронзових нагород.

Німеччина, яка посідає другу сходинку, відстає на три золота. Також німецька збірна змогла вибороти шість срібних та три бронзові медалі.

Американська збірна залишається на третьому місці: сім золотих, шість срібних та чотири бронзові нагороди.

У найкращій п'ятірці ще Австрія та Нідерланди.

Коли вболівати за українців 16 лютого?

• 04:15. Гірськолижний спорт. Слалом. Іван Ковбаснюк.
  • 09:15. Лижні перегони. Командний спринт. Юлія Кроль та Марина Анцибор.
  • 09:45. Біатлон. Естафета. Ірина Петренко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Білосюк.
  • 13:00. Фристайл. Лижна акробатика. Олександр Окіпнюк, Олександр Абраменко.
  • 13:30. Шорт-трек. 1500 м. Уляна Дуброва.