Подвійний рекорд та протест проти перемоги росіян – результати Олімпіади-2022 за 6 лютого

Українці завершили виступи у командному турнірі з фігурного катання та зупинилися в одному кроці від фіналів – у санному спорті та стрибках з трампліна.

Але 6 лютого в Пекіні вразило кількома світовими рекордами, історичними чемпіонствами і протестом проти команди ОКР.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сноуборд: історичне золото Нової Зеландії

Зої Садовські-Сіннотт стала першою у слоупстайлі та виборола історичну нагороду. Хоча помилка сноубордистки у другій спробі, яку оцінили у 28,15 бала, ледь не вартувала Зої медалі. Долю чемпіонського титулу вирішила третя спроба, де Садовські-Сіннотт отримала 92,88 бала.

Для спортсменки це – друга олімпійська медаль. У 2018 році в Пхьончхані, коли Садовські-Сіннотт було 16 років, вона виборола бронзу у дисципліні "біг-ейр". Тепер у її медальному заліку – ще й нагорода вищого ґатунку і це перше золото зимових Ігор для Нової Зеландії в історії. Раніше найкращим результатом новозеландських спортсменів на "білих" Іграх було друге місце гірськолижниці Аннеліз Кобергер у 1992 році.

1.Зої Садовські-Сіннотт (Нова Зеландія) – 92.88.
2. Джулія Маріно (США) – 87.68.
3. Тезз Коуді (Австралія) – 84.15.

ДОВІДКА. Слоупстайл сноуборд – вид змагань на сноуборді, де спортсмен має виконати серії акробатичних стрибків, долаючи трампліни, рами та інших перепони. До олімпійської програми цей вид приєднався на Олімпіаді в Сочі у 2014 році. Чинною чемпіонкою у жіночому слоупстайлі (сноуборд) є американка Джеймі Андерсон.

Результати, емоції та останні новини з Пекіна ви можете прочитати у нашому спецпроекті Олімпіада-2022.

Лижні гонки: ОКР з медалями, але без прапора та без гімну

У скіатлоні, де спортсмени долають 30 км, але на двох видах лиж (по 15 км) золоту та срібну нагороду вибороли представники ОКР – Олександр Большунов та Денис Спєцов. Третім фінішував Ііво Нісканен з Фінляндії.

Триразовий олімпійський чемпіон Йоханесс Хесфлот Клебо неочікувано став 40-м, хоча саме йому пророкували головну боротьбу за чемпіонський титул з Большуновим.

Українські лижники Руслан Перехода та Олексій Красовський відстали від лідерів на коло, тому, за регламентом, мусили завершити змагання достроково.

Уже після гонки норвезька сторона заявила про плани подати протест щодо результатів Большунова, адже, за їхніми словами, представник ОКР під час зміни лиж кинув палиці у бокс суперника, що є порушенням регламенту і можливою причиною затримки старту норвежців.

Ковзанярський спорт: рекорд за рекордом, не встигаємо оговтатися

На дистанції 5000 м чоловіки вирішили, що вже треба перебити олімпійський рекорд і кілька разів покращували новий результат. Спочатку Патрік Руст з Нідерландів – дворазовий призер Пхьончхана-2018 – на 0,45 перебив попередній рекорд. А вже у фінальній "гонці" головний претендент на золоті нагороди – шведський ковзаняр Нільс ван дер Пул подолав 5000 м за 6:08.84, і це новий олімпійський рекорд.

Нільс ван дер Пул вперше виступає на Олімпіаді – в його активі вже є рекорд, перший його чемпіонський титул, друге "золото" Швеції на Іграх в Пекіні та восьма золота нагорода для шведів саме у ковзанярському спорті. Востаннє ковзанярі Швеції виборювали нагороди вищого ґатунку аж у 1988 році.

1. Нільс ван дер Пул (Швеція) – 6:08.84.
2. Патрік Руст (Нідерланди) – 6:09.31.
3. Галлгейр Енгебротен (Норвегія) – 6:09.88.

Це вже не перший рекорд на цій Олімпіаді.  Читайте тут.

Стрибки з трампліна: фінал без українців

На змаганнях зі стрибків з трампліна К-98 серед чоловіків переможцем став Ріою Кобаясі з Японії. Його результат – 275 балів. Друге місце посів австрієць Мануель Феттнер (270,8), третій результат у Давида Кубацького з Польщі (265,9).

Для Кобаясі це – друга Олімпіада. У Пхьончхані він не потрапив до найкращої п’ятірки.

Українець Євген Марусняк до фінальних стрибків не потрапив. Він завершив виступи на стадії кваліфікації та став 47-м.

Керлінг: Італія традиційно непереможна

Здається, тут слова вже зайві. Італійський тандем впевнено щодня виграє у своїх суперників. І хоча сьогодні Швецію переграли без розгромного рахунку – усього 12:8. Але в італійців вже своя традиція – менше ніж 10 каменів до потрібної зони вони не запускають.

Норвегія – Велика Британія – 6:2.

Найемоційніші фото за минулий день можна подивитися за посиланням.

Могул: Австралія святкує чемпіонство

У могулі серед жінок олімпійською чемпіонкою стала австралійка Джакара Ентоні з результатом 83,09. Вона випередила своїх суперниць майже на три бали. Для Ентоні це – перша нагорода в кар’єрі на Олімпіадах. У 2018 вона була четвертою.

Для Австралії це – перша золота нагорода у жіночому могулі в історії. Загалом в активі цієї країни – шість медалей вищого ґатунку за історію білих Олімпіад.

1. Джакара Ентоні (Австралія) – 83.09.
2. Джаелін Кауф (США) – 80.28.
3. Анастасія Смірнова (ОКР) – 77.72.

ДОВІДКА. Могул – це вид лижного фристайлу, який входить до олімпійської програми з 1992 року. Спортсмени спускаються по трасі з буграми, на якій також обладнано два трампліни, на яких олімпійці мають виконати акробатичні елементи. Під час визначення переможця враховується якість проходження траси, швидкість і складність стрибків.

Гірськолижний спорт: фінал перенесли

От не шкодує погода представників гірськолижного спорту. То тренування постійно переносили, тепер і фінал скасували. Зараз планують, що вирішальні змагання у чоловічому швидкісному спуску відбудуться завтра, 7 лютого, о 06:00 за київським часом.

Серед учасників – українець Іван Ковбаснюк, який має вийти на трасу під 39-м стартовим номером.

Санний спорт: українці не доїхали

Українські санкарі Антон Дукач та Андрій Мандзій у фінальний – четвертий – заїзд не пройшли, бо завалили свої заїзди у перший змагальний день. Як це було, читайте тут.

Німець Йоханнес Людвіг став олімпійським чемпіоном у цьому виді програми. Срібло завоював австрієць Вольфганг Кіндль. Третім був італієць Домінік Фішналлер.

1. Йоханнес Людвіг (Німеччина) – 3.48,735.
2. Вольфганг Кіндль (Австрія) – відставання 0,160.
3. Домінік Фішналлер (Італія) +0,951.

Інші види, де виступали українці:

• Відбулися тренування серед жінок, які виступають в одномісних санях. Найкращий результат показала Юліанна Туницька, яка стала 19-ою, в іншій спробі – 22-ою. Олена Стецків в обох заїздах була 27-ою.
  • Трасу попробували і представники двомісних саней. Ігор Стахів та Андрій Лисецький фінішували з 12-м та 14-м результатом.
  • У лижному двоборстві Дмитро Мазурчук на першому тренуванні фінішував 37-м.
  • У командному турнірі з фігурного катання Україна достроково припинила участь. Синьо-жовті посіли останнє місце – десяте – а для того, щоб подолати кваліфікацію, потрібно було потрапити до п’ятірки найкращих. З українців найкращий результат показала Анастасія Шаботова. Виступ української фігуристки оцінили: 35.63 балів за техніку та 26.86 за компоненти програми. За свій виступ під "Щедрика" Шаботова отримала додаткові чотири очки для України, але цього було замало, щоб пробитися далі.

Медальний залік: Норвегія продовжує лідирувати

За результатами двох офіційних днів змагань, Норвегія з трьома медалями (два золота та одна бронза) посідає перше місце у медальному заліку.

Команда Швеції з двома нагородами вищого ґатунку розташувалася на другому місці.

У команди ОКР – одне золото та по дві срібні та бронзові нагороди, а також третє місце в активі.

На четвертому та п'ятому місці зараз Німеччина та Нідерланди, які вибороли по золоту та сріблу.