Вибух дрона на Запорізькій АЕС. У Буданова заявили: Імітаційні удари Росії, не вперше
![Вибух дрона на Запорізькій АЕС. У Буданова заявили: Імітаційні удари Росії, не вперше Вибух дрона на Запорізькій АЕС. У Буданова заявили: Імітаційні удари Росії, не вперше](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2024/04/07/20240407223240-7416.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов прокоментував вибух безпілотника на території тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. За його словами, такі імітаційні удари Росії по території станції є постійною практикою російських загарбників.
Дивіться нас на YouTube: пояснюємо складні речі простими словами
Юсов зазначив, що Україна не причетна до будь-яких збройних провокацій на ЗАЕС.
"Удари, зокрема, імітаційні, по території української атомної станції, як і розміщення там військ та озброєння, мінування об'єктів ЗАЕС давно вже є відомою та постійною злочинною практикою окупантів", – заявив представник ГУР.
Вдень 7 квітня російські пропагандисти поширили інформацію про нібито вибух безпілотника на території ЗАЕС. Вони стверджували, що влучання дрона зафіксували поблизу їдальні, там нібито були поранені працівники станції.
Згодом МАГАТЕ підтвердило інформацію.
- Росіяни довго не допускали спостерігачів МАГАТЕ до реакторів, а 19 січня МАГАТЕ повідомило, що російська армія знову встановила протипіхотні міни у буферній зоні електростанції.
- Крім того, нещодавно ЗАЕС на кілька годин втратила резервне енергопостачання реакторних блоків.
- Головними проблемами станції Гроссі назвав брак персоналу та неякісне ядерне паливо.
Читайте також: Ситуація на ЗАЕС: експерти МАГАТЕ розповіли про обстріли з території поблизу станції