Провал України, "золотий" Йоганнес Бьо та недосяжна Норвегія – результати Олімпіади

Невдала стрільба українських біатлоністів, історичне досягнення в біатлоні та непереможна фристайлістка – коротко про 18 лютого на Іграх у Пекіні.

Біатлон: не судилося

Останнім стартом для біатлоністів у Пекіні був мас-старт. Серед них: у жінок – Юлія Джима, у чоловіків – Дмитро Підручний та Артем Прима. І якщо для біатлоністів це був останній шанс завоювати нагороди, то для вболівальників – сподівання, що вперше за 8 років українська збірна повернеться додому не тільки з медаллю фристайліста Олександра Абраменка. Але не судилося.
Жіночий мас-старт розпочався з падіння Юлії Джими та втрати десяти секунд. Далі помилка на вогневому рубежі, а це означає, штрафне коло. Надолужити час українці вдалося після другої стрільби, тож вона вийшла на дев'яте місце.
Але черговий вогневий рубіж і вже дві хиби, два штрафних кола і 15-а позиція. Перед останньою стрільбою Джима вже точно не була претенденткою на нагороди, але поборотися за десятку найкращих все ж таки вартувало, що вона і зробила.
Фінішувала українка із сьомим результатом.

1. Жюстін Бреза-Буше (Франція) 40:18.0.
2. Тіріл Екгофф (Норвегія) +15.3.
3. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія) +34.9.
Уперше за 12 років чоловіки виступали у мас-старті й це вже наче позитивна новина. Але все ж таки хотілося і нагород. Тим більше, що початок був перспективним, хоча б для Підручного.
Він чисто "відстрілявся" на першому вогневому рубежі та вийшов на п'яту позицію. Прима пішов на два кола штрафу й тримався на 29-му місці.
Далі стрільба не пішла в жодного з українців: Прима помилився один раз і посідав 28-у позицію, а от Підручний, який тримався у лідерах, неочікувано не закрив три мішені й завершив цей етап вже на 21-ій позиції.
За чотири вогневі рубежі українці заробили по сім кіл штрафу та фінішувала поза найкращою двадцяткою. Дмитро Підручний був 24-м, а Артем Прима – 28-м.

1. Йоганнес Бьо (Норвегія) 38:14.4.
2. Мартін Понсілуома (Швеція) +40.3.
3. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія) +1:12.5.
Чемпіоном мас-старту на Олімпіаді-2022 став Йоганнес Бьо, який у Пекіні виборов чотири золоті нагороди й одну бронзову. І він другий біатлоніст в історії, якому вдавалося виграти стільки нагород вищого ґатунку за Ігри.
Раніше цим міг похизуватися лише Оле-Ейнар Бйорндален, який у 2002 році став чемпіоном в індивідуальній гонці, спринти, гонці переслідування, чоловічій естафеті.
Цікаво, що попри результати двох титулованих норвезьких біатлоністів – Йоганеса Бьо й Уле-Ейнара Б'єрндалена – рекордсменом залишається ковзаняр Ерік Гайден зі США, який у 1980 році став п'ятиразовим олімпійським чемпіоном.

Фристайл: золота молодь і щасливий дебютант

Китайська фристайлістка Айлін Гу стала олімпійською чемпіонкою у хафпайпі. І це її третя нагорода на цих Іграх – срібло у слоупстайлі та золото у біг-ейрі.
Тим самим 18-річна спортсменка встановила історичне досягнення – вона стала першою фристайлісткою, яка виграла три медалі на одній Олімпіаді.
Ще в першій спробі Айлін Гу виконала золоту спробу. Адже результат у 93,25 бала за перший заїзд вже подарував їй чемпіонське звання.
Проте китайська спортсменка ускладнила свій виступ і в другій спробі отримала оцінку 95,25 бала. Жодна її конкурентка не змогла перевершити показник у 91 бал. Айлін тріумфувала у хафпайпі.
1. Айлін Гу (Китай) 95.25.
2. Кессі Шарп (Канада) 90.75.
3. Рейчел Каркер (Канада) 87.75.
Дебютант Олімпійських ігор Раян Реґез зі Швейцарії фінішував першим у чоловічому скікросі, залишивши позаду свого земляка Алекса Фіву. Той відстав на 0,26 сек.
Для Реґеза це не лише перше олімпійське золото, але й взагалі дебютна перемога на найвищих світових турнірах. На чемпіонаті світу у 2021 році швейцарець навіть не потрапив до найкращої десятки.
Цікаво, що до 18 років Раян виступав у гірськолижному спорті. Для нього було важливим виступати за свою збірну, але цього не сталося.
Тож Реґез взагалі покинув спорт. Алі пізніше почав займатися скікросом. І ось у свої 29 років на першій Олімпіаді став чемпіоном.
Це перше золото Швейцарії у цій дисципліні з 2010 року. Срібним чемпіоном став ще один швейцарець Алекс Фіва, який вигравав чемпіонат світу, а от на Олімпіаді виборов нагороду вперше.
1. Раян Реґез (Швейцарія).
2. Алекс Фіва (Швейцарія) +0.26.
3. Сергій Рідзік (ОКР) +0.8.

Ковзанярський спорт: нагорода у скарбничку Нідерландів

Нідерландський ковзаняр Томас Крол завоював золоту медаль на дистанції 1000 м. Він показав результат 1.07,92.
Другим став канадець Лоран Дюбрей. Бронзу взяв Говард Хольмефіорд Лорентсен з Норвегії.

Керлінг: визначилися перші призери

Чоловіча збірна США з керлінгу була олімпійською чемпіонкою у 2018 році. Вона мала всі шанси повторити золотий виступ і через чотири роки в Пекіні, але з самого початку все відбувалося не за сценарієм.
Спочатку США насилу подолала раунд "кожен з кожним", а у півфіналі програли команді Великої Британії. Проте матч за бронзу проти Канади міг би завершитися перемогою американців, які після сьомого енду вели з рахунком 4:5.
А далі збірну США наче підмінили, вона припустилася кількох помилок, чим скористалася Канада. Як результат, 8:5 і Канада виборює бронзові нагороди.
У фіналі, який відбудеться 19 лютого, зіграє Швеція та Велика Британія.

Медальний залік: Норвегію вже буде точно важко наздогнати

В активі команди 15 золотих нагород, що на десять більше, ніж у найближчої переслідувачки – німецької збірної.
На третьому місці США, яка має 8 золотих медалей.

Що подивитися на Олімпіаді завтра, 19 лютого?

• О 04:25 у вас є останній шанс познайомитися із фристайлом. Чоловічий хафпайп до вашої уваги.
  • О 05:37 стартують змагання у гірськолижному спорті – паралельний слалом, змішана дисципліна.
  • О 8:00 готові долати 50 км представники лижних перегонів.
  • О 8:50 чоловіки розіграють золоті нагороди в керлінгу. Швеція проти Великої Британії.
  • 10:30 – ковзанярський спорт. Спочатку чоловічий мас-старт, за пів години – жіночий.
  • О 13:00 пари виконають довільні програми й визначать олімпійського чемпіона.
  • Швеція та Швейцарія о 14:05 дізнаються, хто новий володар бронзової нагороди у жіночому керлінгу.
  • О 15:10 доля буде відома доля бронзових нагород у чоловічому хокеї.
  • А о 15:30 за золото боротимуться представниці жіночого бобслею (двійки).