Непереможна Канада, втрата медалі через "контакт" та новий рекорд – результати Олімпіади

Падіння у фігурному катанні, штовхання на фрістайлі та норвезький тріумф – коротко про 17 лютого.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Фігурне катання: повністю п'єдесталу ОКР не було

Напередодні Олімпіади традиційно більшість експертів вважали, що на п'єдесталі точно будуть представниці ОКР. В Росії ж запевняли – що п'єдестал буде їхнім, лише питання – хто саме і яке місце посяде. Але сценарій змінився одразу після командного турніру, коли розпочався скандал про допінг Каміли Валієвої. Їй дозволили виступати в жіночому турнірі, бо дівчинці 15 років, а тому вона є "захищена персона", до неї інші вимоги та покарання.

Після короткої програми Валієва взагалі посіла перше місце та мала перевагу серед найближчих конкуренток трохи менше як два бали. Проте у довільній програмі вона не змогла підтвердити свій статус – кілька помилок під час виконання елементів, падіння... Як результат, п'яте місце за довільну програму і четверте – загалом.

1. Анна Щербакова (ОКР) – 255.95 бала.
2. Олександра Трусова (ОКР) – 251.73 бала.
3. Каорі Сакамото (Японія) – 233.13 бала.

Жіночий хокей: знову золота Канада

Збірна Канади святкує ювілейне золото у жіночому хокеї. Всьоме поспіль канадки та збірна США зустрілися у фіналі. І одразу гра пішла за сценарієм "кленових". Сара Нерс та Марі-Філіп Пулен уже в першому періоді відзначилися у воротах американок. У другому – канадки забили ще й третю шайбу команді США. Американки нарешті прокинулися на 37-й хвилині. Спочатку Гіларі Найт скоротила рахунок, потім Аманда Кессел забила другу шайбу "кленовим", але розписати мирову так і не вдалося. Збірна Канади – олімпійські чемпіонки 2022.

ДОВІДКА: Жіночий хокей дебютував на Іграх у 1998 році. Олімпійське чемпіонство завжди розігрували лише США та Канада. Американська команда вигравала золото у 1998 та 2018 році, "кленові" були чемпіонками з 2002 до 2014 (тобто чотири фінали були за канадками), а тепер ювілейне золото у 2022 році.

Марі-Філіп Пулен стала першою хокеїсткою, яка закидала шайби у ворота суперниць у чотирьох фіналах Олімпіад. Раніше таке досягнення не вдавалося ні в жіночому, ні в чоловічому хокеї.

Пулен двічі "забивала" у ворота збірної США на Іграх у Ванкувері та Сочі, а також на минулій Олімпіаді у Пхьончхані відзначилася однією шайбою в американські ворота.

MVP Олімпіади назвали Браянн Дженнер, яка за сім матчів забила дев'ять голів та виконала п'ять асистів.

Бронзові нагороди виборола збірна Фінляндії, яка виграла у Швейцарії з рахунком 4:0.

• Фінал. Канада – США 3:2
  • "Бронзовий матч": Фінляндія – Швейцарія 4:0.

Ковзанярський спорт: без олімпійського рекорду ніяк

Японська ковзанярка Міхо Такаґі все ж таки змогла вибороти олімпійське золото. Здається, що в Пекіні відбулося справжнє "срібне прокляття". Японка ставала другою на дистанціях 500 та 1500 м, а також командному персьюті. Але 1000 м підкорилися, ще й з олімпійським рекордом.

Такаґі подолала дистанцію за 1:13.19, чим покращила попередній час на 0.37 сек. Авторкою минулого олімпійського рекорду (1:13.56) була Йорін Тер Морс, який вона встановила на Іграх у Пхьончхані.

1. Міхо Такаґі (Японія) 1:13.19.
2. Ютта Лердам (Нідерланди) +0.64.
3. Бріттані Боу (США) +1.4.

Гірськолижний спорт: Швейцарія забирає дві нагороди

Швейцарська гірськолижниця Мішель Гізін виграла золото у суперкомбінації. Срібним призером стала її співвітчизниця Венді Хольденер. Бронза дісталася італійці Федеріці Бріньоні.

Для Гізін це вже друга золота Олімпіада. Вона також ставала чемпіонкою у комбінації 2018 року. А в Пекіні, крім сьогоднішнього золота, вона виграла бронзову медаль у супергіганті.

1. Мішель Гізін (Швейцарія) – 2.25,67.
2. Венді Хольденер (Швейцарія) 1,05.
3. Федеріка Бріньоне (Італія) +1,85.

Фрістайл: втрата нагороди

До фіналу у скікросі вийшли Сандра Неслунд зі Швеції, Даніела Маєр з Німеччини, Маріелль Томпсон з Канади та Фанні Сміт зі Швейцарії. До останніх секунд спортсменки трималися групою, але все ж таки першою фінішувала Неслунд, з відставанням у 0,3 секунди – Томпсон з Канади. А от боротьба за бронзу виявилася епічною. Третьою фінішувала Сміт і вона мала б отримати нагороду, але судді передивилися один епізод з подолання дистанції і вирішили, що з боку Сміт був "контакт" щодо Маєр, через що та похитнулася, втративши рівновагу. Тож Сміт залишили без бронзи, а третьою призеркою стала саме Маєр.

1. Сандра Неслунд (Швеція).
2. Маріелль Томпсон (Канада).
3. Даніела Маєр (Німеччина).

Лижне двоборство: Гробак – чотириразовий олімпійський чемпіон

Норвезький квартет – Еспен Бйорнстад, Еспен Андерсен, Эенс Лурос Офтебро та Йорген Гробак – стали олімпійськими чемпіонами в естафеті лижного двоборства. Норвегія на 54,9 сек випередила Німеччину, а третє місце – у Японії.

Йорген Гробак став дворазовим олімпійським чемпіоном Пекіна. Раніше він виграв золото в індивідуальному двоборстві. Загалом – це його четверте чемпіонство.

1. Норвегія (Еспен Бьорнстад, Еспен Андерсен, Єнс Лурос Офтебро, Йорген Гробак) – 50:45,1.
2. Німеччина (Мануель Файст, Юліан Шмід, Ерік Френцель, Вінценц Гайгер) +54,9.
3. Японія (Йосіто Ватабе, Хідеаке Нагаї, Акіто Ватабе, Ріота Ямамото) +55,2.

Медальний залік: Норвегія вже недосяжна?

Лідером у медальному заліку залишається збірна Норвегії, яка має 14 золотих нагород. Крім того, в її медальному кошику – сім срібних та вісім бронзових.

Німеччина з десятьма золотими, сімома срібними та п'ятьма бронзовими нагородами залишається другою.

У США – по вісім золотих та срібних медалей, а також п'ять бронзових.

У найкращій п'ятірці також Швеція і Китай.

Що подивитися на Олімпіаді 18 лютого?

Олімпійські ігри вже майже завершуються, тому попереду самі фінали, тим цікавіше стежити за найспекотнішими змагальними днями.

• О 04:25 фінальні виступи жінок-фристайлісток у хафпайпі.
  • О 06:10 визначиться перший фіналіст чоловічого хокею – Фінляндія грає проти Словаччини.
  • О 8:05 бронзові нагороди у чоловічому керлінгу розіграють Канада та США.
  • З 09:00 тримайте кулаки за Юлію Джиму, а також Анастасію Меркушину (запасна). Відбудеться біатлонний масстарт.
  • О 9:10 – фінал чоловічого фристайлу у дисципліні "скікрос".
  • О 10:30 чоловіки долатимуть ковзанярські 1000 м.
  • 11:00. Встигнете трошки відпочити та знову стискайте кулаки, але цього разу вже за Дмитра Підручного та Артема Приму. Біатлон. Чоловічий масстарт.
  • 12:30 – пари розпочинають боротьбу за нагороду у фігурному катанні.
  • О 14:05 півфінальні матчі у жіночому керлінгу: Швеція проти Великої Британії та Японія проти Швейцарії.
  • І наостанок – другий півфінал чоловічого хокею. Швеція спробує вибити з боротьби за нагороду команду ОКР.