Вперше на "Рамштайні" не говорили про F-16. Міноборони: Всі рішення вже ухвалені
![Вперше на "Рамштайні" не говорили про F-16. Міноборони: Всі рішення вже ухвалені Вперше на "Рамштайні" не говорили про F-16. Міноборони: Всі рішення вже ухвалені](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/10/19/20231019195349-5870.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
На 19-му засіданні у форматі "Рамштайн" не обговорювалося питання винищувачів F-16 для України, оскільки всі рішення вже ухвалені. Про це в ефірі національного телемарафону заявив речник Міноборони Ілларіон Павлюк.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
"З F-16 все дуже просто, там усі рішення вже ухвалені. Немає нічого, що залишається на етапі обговорення. Рішення прийняті, ми рухаємося за планом", – сказав він.
За словами Павлюка, Україна має розуміння термінів і того, що в ці терміни треба зробити. Йдеться про підготовку льотчиків, інженерів, інфраструктури тощо.
Водночас речник додав, що з міркувань безпеки Україна не оголошуватиме офіційно про отримання літаків від союзників.
"Щойно ми знатимемо точну дату, ми в жодному разі її нікому не скажемо. Адже ворог орієнтується зокрема й на інформацію з відкритих джерел. Тому з F-16 все добре. Ми всі сподіваємося, що F-16 будуть в Україні якнайшвидше. Але ми всі розуміємо, що вони мають з'явитися саме тоді, коли ми будемо готові ефективно їх використовувати й обслуговувати", – резюмував він.
- 10 листопада 2023 року у Повітряних силах повідомили, що українські льотчики вже почали проходити практичні навчання на винищувачах F-16 у повітрі.
- 26 грудня перша група з шести українських льотчиків закінчила курси англійської мови у Великій Британії та навчилася керувати винищувачами F-16, зараз вони навчаються керувати бойовими літаками у Данії.
- 5 січня повідомлялося, що Бельгія планує відправити два винищувачі F-16 до Данії та близько 50 осіб у період із березня до вересня 2024 року для навчання українських льотчиків.
Читайте також: Буданов: Передання F-16 Україні на фінальному етапі. Сподіваюся, навесні вони вже будуть у небі