Провал України та непереможна Ледецька – результати Олімпіади-2022 за 8 лютого

20-річний рекорд перебито, історичні нагороди виборено, а Україна знову без медалей у біатлоні – коротко про 8 лютого.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сноуборд: непереможна Ледецька

Естер Ледецька з Чехії продовжує переписувати історію. 2018 року вона стала олімпійською чемпіонкою одразу у двох видах спорту – сноубордингу та гірськолижному спорту. 2022-го – вже до своєї скарбнички додала "золото" у паралельному слаломі-гіганті.

У фіналі чеська спортсменка змагалася з чинною чемпіонкою світу Даніелою Ульбінг з Австрії і була сильнішою.

1. Естер Ледецька (Чехія).
2. Даніела Ульбінг (Австрія).
3. Глорія Котнік (Словаччина).

Україну у цьому виді представляла Аннамарі Данча. Щоправда, за п'ять хвилин до змагань українці сказали, що вона не може виходити на старт, через відсутність необхідної кількості негативних тестів. Данча прибула на Ігри за кілька днів до старту і отримала позитивний тест. Була вимушена перебувати на ізоляції, але за день до стартів отримала негативний тест і була допущена до змагань. І все ж таки українка стартувала та фінішувала на 26-му місці.

Серед чоловіків у паралельному слаломі-гіганті тріумфував Беньямін Карл з Австрії. У фіналі він переміг представника Словенії Тіма Мастнака, випередивши його на 0,82 секунди. Бронзова нагорода у представника ОКР – Віктора Вайлда.

Результати, емоції та останні новини з Пекіна ви можете прочитати у нашому спецпроєкті Олімпіада-2022.

Фристайл: дебютний вид за Китаєм

У Пекіні в олімпійській програмі дебютувала нова дисципліна фристайлу – біг-ейр. Першою олімпійською чемпіонкою стала 18-річна китаянка Айлін Гу. Срібло виборола французька спортсменка Тесс Леду, а бронза у Матильди Гремо зі Швейцарії.

Айлін Гу вже у соціальних мережах прозвали "зимовою принцесою" за її емоційну реакцію на перемогу та "неймовірну усмішку".

1. Айлін Гу (Китай) – 188.25 балів.
2. Тесс Леду (Франція) – 187.50 балів.
3. Матильда Гремо (Швейцарія) – 182.50 балів.

Лижні гонки: четверте чемпіонство Клебо

Йоханнес Клебо став олімпійським чемпіоном у спринті і це його четверте "золото". Три минулі нагороди вищого ґатунку він виграв 2018 року у Пхьончхані.

1. Йоханнес Клебо (Норвегія) – 2:58,06.
2. Федеріко Пеллегріно (Італія) +0,26.
3. Олександр Терентьєв (ОКР) + 1,31.

Серед українців найкращий результат у Руслана Переходи, який став 46-м, а Олексій Красовський – 64-м.

А от серед жінок чемпіонський титул здобула Йонна Сундлінг зі Швеції. Серед українок ніхто не потрапив до топової п'ятдесятки. Марина Анцибор – 54-а, Вікторія Олех – 69-та, а Валентина Камінська – 70.

1. Йонна Сундлінг (Швеція) – 3.09,68.
2. Майя Дальквіст (Швеция)+2.88.
3. Джессіка Діггінс (США) + 3,16.

На Іграх в Пекіні спортсмени вже оновили кілька рекордів. Усі зібрали в один матеріал. Читайте тут.

Санний спорт: історична німкеня

У санному спорті відбулася історична подія. Німкеня Наталі Гайзенбергер показала найкращий час за підсумками чотирьох заїздів і виграла золоту нагороду.  І це п'яте олімпійське золото в кар’єрі Наталі. Це рекорд для санного спорту. Крім того, Гайзенбергер – перша в історії санкарка, яка здобула три золота в жіночих одиночках – у 2014, 2018 та 2022 році.

1. Наталі Ґайзенберґер (Німеччина) – 3:53.45.
2. Анна Беррайтер (Німеччина) +0.49.
3. Тетяна Іванова (ОКР) +1.053

А от українки Юліанна Туницька та Олена Стецьків до фінального – четвертого – заїзду не потрапили. Фінішували за результатами трьох спроб 21-ю та 22-ю.

Жіночий хокей: Канада непереможна, ОКР знову поступилася

Жіноча збірна Канади перемогла у груповому етапі свою головну суперницю у боротьбі за золоті нагороди – команду США. Матч завершився із рахунком 4:2. За "кленових" дубль оформила Бріанна Дженнер, по одному забили Джеймі Лі Реттрей та Марі-Філіп Пулен. У складі американок відзначилися Дені Камеранезі та Алекс Карпентер.

Команда Фінляндії вийшла проти збірної ОКР у масках, як і Канада вчора. І знову це не завадило виграти із розгромним рахунком у росіянок. Зустріч завершилася із рахунком 5:0. Шайби закинули Санні Ранталі, Мішель Карвінен, Енніііна Нюлунд, Міннамарі Туомінен і Сусанні Тапані.

Усі результати матчів 8 лютого:

Канада – США – 4:2.
Швеція – Данія – 3:1.
Фінляндія – ОКР – 5:0.
Японія – Чехія – 3:2.

Гірськолижний спорт: австрійське золото та рекорд України

Австрійський гірськолижник Маттіас Майєр виграв золото у супергіганті, раніше вже на цих іграх святкував бронзу у даунхіллі.

А от українець Іван Ковбаснюк хоча і фінішував 32-м, але це найкращий результат України за 20 років. 2002 року Микола Скрябін був на 29-му місці. Після цього українські гірськолижники або не потрапляли до 30-ки найкращих, або взагалі не фінішували.

1. Маттіас Майєр (Австрія) 1:19.94.
2. Раян Кокрейн-Сігл (США) +0.04
3. Александер Аамодт Кільде (Норвегія) +0.42

Керлінг: визначився чемпіон у міксті

І це не сенсаційне чемпіонство. Адже з першої гри на Олімпіаді італійський тандем Стефанні Константіні та Амоса Мозанера заявив про себе як про головних претендентів на золоті нагороди. У фіналі вони були сильнішими за Норвегію, у складі якої грають Крістіан Скаслієн та Магнус Недреготтен – 8:5. Цікаво, що норвезький тандем – бронзові призери Ігор у Пхьончхані 2018 року, а ось італійці таким складом на міжнародних турнірах найвищого рівня ніколи не вигравали.

У бронзовому матчі команда Швеції, у складі якої Альміда де Валь та Оскар Ерріксон, переграли дует з Великої Британії – Дженніфер Доддс та Брюса Моуета. Зустріч завершилася з рахунком – 9:3.

Біатлон: Україна знову без медалей

Французький біатлоніст Кантен Фійон Майє виграв індивідуальну гонку, хоча припустився двох промахів на вогневих рубежах. Стовідсоткову влучність показав білорус Антон Смольський, який фінішував другим. Норвежець Йоганнес Тінгнес Бо з двома промахами став третім.

Найкращий результат серед українців показав Дмитро Підручний, який став 18-м і тричі не влучив по мішенях. Артем Прима став 36-м, Антон Дудченко – 50-м, Богдан Цимбал – 55-м.

1. Кантен Фійон-Майє (Франція) 48:47.4.
2. Антон Смольський (Білорусь) +14.8
3. Йоганнес Бо (Норвегія) +31.1

Ковзанярський спорт: черговий рекорд

Другу поспіль Олімпіаду на дистанції 1500 м виграє нідерландець Кьєлд Наюс. Але цього року, крім золота Наюс, ще й відзначився олімпійським рекордом, який тривав 20 років. У 2002 році у Солт-Лейк-Сіті найшвидшим був американець Дерек Парра, його результат – 1:43.95. У 2022 році спочатку цей час покращив нідерландець Томас Крол, а вже у наступному заїзді новий олімпійський результат встановив Наюс – 1:43.21.

Що цікаво, світовий рекорд також залишається за Наюсом – 1:40.17.

Наюс – перший ковзаняр, який захистив олімпійський титул на 1500 метрів за 28 років.

Українці в інших видах спорту:

• Дебютант Олімпіади Іван Шмуратко, який через позитивний тест пропускав командний турнір, сьогодні нарешті вийшов на лід. У короткій програмі українець виступав під Une vie d'amour Шарля Азнавура. Виступ Шмуратка оцінили у 78.11 бала і це 22-е місце. Тож українець кваліфікувався до довільної програми.
  • Представники України у санному спорті (двомісні) Ігор Стахов та Андрій Лисецький на черговому тренуванні показали двічі 14-й час.
  • У лижному двоборстві на третьому офіційному тренуванні Дмитро Мазурчук показав 19-й результат. Це найкращий показник за його спроби на Іграх.
  • А от Владислав Гераскевич, який виступає у скелетоні, на тренуваннях стабільно показує 14-й час.
Продовжує очолювати медальний залік збірна Швеції. Фото: EPA

Медальний залік

Залишається лідером збірна Швеції – в її активі чотири золота, одне срібло та одна бронза.

На другому місці Нідерланди, які вибороли по три золоті і срібні нагороди, а також одну бронзу.

У Китаю – п’ять нагород: три золота та два срібла.