Глава МЗС Німеччини їде до Києва і до Москви обговорювати відновлення нормандського формату
![Глава МЗС Німеччини їде до Києва і до Москви обговорювати відновлення нормандського формату Глава МЗС Німеччини їде до Києва і до Москви обговорювати відновлення нормандського формату](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2022/01/05/20220105083310-2287.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок на початку наступного тижня відвідає Київ та Москву, де обговорить, серед іншого, вимоги Кремля про "гарантії безпеки", повідомляє Deutsche Welle.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе
17 січня Бербок зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським і головою МЗС Дмитром Кулебою у Києві. Потім вона вирушить до Москви, де на 18 січня заплановано її переговори з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.
DW пише, що з українського боку інформацію про візит Бербок підтвердив речник українського МЗС Олег Ніколенко.
Прессекретар МЗС ФРН повідомив на брифінгу, що в Україні Бербок планує обговорити посилення підтримки України Німеччиною на тлі посилення агресії з боку Росії, активізацію дипломатичного врегулювання російсько-українського конфлікту та перспективи поновлення переговорів у нормандському форматі.
- 5 січня 2022 року Бербок перед зустріччю з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявила, що загальний посил європейців і уряду США в плані агресії Росії "зрозумілий": її дії матимуть "чітку ціну".
- Тим часом нова влада Німеччини, як і колишня, проти продажу зброї Україні: бояться ескалації, кажуть, потрібна лише дипломатія.
- 10 січня Бербок заявила, що Німеччина готова відповісти Росії, якщо та використовуватиме постачання газу як інструмент політичного тиску або розширить агресію проти України.