Перший допінг, ковід в українців, росіяни без медалей – результати Олімпіади за 10 лютого

Двадцятирічний рекорд, тріумф німецьких санкарів та золотий Чен – коротко про 10 лютого в Пекіні.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Фігурне катання: непереможний Чен

Виступ триразового чемпіона світу – американця Нейтана Чена – у довільній програмі оцінили у 218,63 бала. Він обійшов найближчого суперника – японця Юму Кагіяма – майже на 22 бали. І це перше особисте золото Чена, раніше олімпійські нагороди він здобував лише в командних турнірах.

1. Нейтан Чен (США) – 332,6.
2. Юма Кагіяма (Японія) – 310,05.
3. Шома Уно (Японія) – 293,0.

Українець Іван Шмуратко фінішував на Олімпіаді на 24-му місці. На Іграх у Пхьончхані у 2018 році Ярослав Паніот не зміг потрапити до довільної програми.

Гірськолижний спорт: золото династії

Австрієць Йоганнес Штрольц виборов золото у суперкомбінації. Срібна нагорода в активі норвезького спортсмена Александра Аамодта Кільде, а третім став канадський спортсмен Джеймс Кроуфорд.

Для Австрії – це не перша золота нагорода у комбінації. 1998 року у цій гірськолижній дисципліні переміг Маріо Рейтер, через 20 років чемпіоном став Марсель Хіршер. А тепер і Йоганнес Штрольц.

Цікаво, що 1988 року олімпійським чемпіоном став Губерт Штрольц – батько Йоганнеса. І тепер це перша династія (батько та син), які вигравали нагороду найвищого гатунку "білої" Олімпіади в одній дисципліні.

Українець Іван Ковбаснюк після швидкісного спуску був 21-м, а після слалому став 14-м. Цей результат став другим найкращим в історії українського гірськолижного спорту. Раніше, у 1998 році, Микола Скрябін посів 12-е місце.

Ковзанярський спорт: і знову рекорд від Схаутен

Друге золото та другий світовий рекорд – Ірене Схаутен продовжує переписувати історію ковзанярського спорту. Після тріумфу на дистанції 3000 м нідерландська спортсменка стала олімпійською чемпіонкою на дистанції 5000 м.

У фіналі Ірене Схаутен випередила канадську ковзанярку на 4.67 сек та встановила новий олімпійський рекорд – 6:43,51. Тим самим вона перебила результат німки Клаудіі Пехштайн на Олімпіаді у Солт-Лейк-Сіті у 2002 році. Насправді це вже другий двадцятирічний рекорд, який покращила Схаутен. Більше про всі рекорди читайте тут.

1. Ірене Схаутен (Нідерланди) 6:43.51.
2. Ізабель Вайдеман (Канада) +4.67.
3. Мартіна Саблікова (Чехія) +6.58.

Лижні гонки: вирішили 0,4 сек

Норвежка Тереза Йохауг виборола друге золото в Пекіні. Цього разу вона стала першою у класичній гонці на 10 км. Хоча тривалий час на дистанції була лідером фінська спортсменка Кертту Нісканен, яка на відрізку 6,8 км складала десять секунд. Але після позначки 8 км фінка вже не втримувала свій темп і її перевага над Йохауг зменшувалася, а на фініші вона взагалі поступилася на 0,4 секунди.

Серед українок найкращий результат традиційно показала Марина Анцибор, яка фінішувала на 58-му місці, Вікторія Олех була 76-ю, а Валентина Камінська показала 79-е місце.

1. Тереза Йохауг (Норвегія) 28:06.3.
2. Кертту Нісканен (Фінляндія) +0.4.
3. Кріста Пармакоскі (Фінляндія) +31.5.

Для Йохауг це вже третя нагорода вищого гатунку на Зимових Олімпіадах. Крім двох золотих медалей у Пекіні, вона ще має за естафету у Ванкувері.

Результати, емоції та останні новини з Пекіна ви можете прочитати у нашому спецпроєкті Олімпіада-2022.

Санний спорт: знову німецькі санкарі виграють

Німецька збірна, у складі якої були всі олімпійські чемпіони Пекіну з санного спорту – Наталі Гейзенбергер, Йоханнес Людвіг, двійка Тобіас Вендль/Тобіас Арльт – попри свою титулованість, виграли не надто впевнено. Австрійська команда мала невелику перевагу над суперниками, але німецька двійка Вендль/Арльт відіграла на останньому етапі відставання.

Німецький квартет виграє естафету з 2014 року, коли цей вид дебютував в Олімпійській програмі. Тоді золото здобули Гейзенбергер, Вендль та Арльт, а також Фелікс Лох. За чотири роки Фелікса замінив Йоханнес Людвіг, але чемпіонський титул Німеччина зберегла. І у Пекіні цей квартет знову став олімпійським чемпіоном.

Цікаво, що на Іграх у Пекіні німецькі санкарі вибороли золото в усіх видах.

Українська збірна стала 11-ю. Такий самий результат українці здобули і 2014 року на Олімпіаді в Сочі.

1. Німеччина – 3:03.406.
2. Австрія – 3:03.486.
3. Латвія – 3:04.354

Хокей: розгром від Фінляндії та США

На чоловічому хокейному турнірі Фінляндія розгромила Словаччину – 6:2. Дві словацькі шайби закинув Юрай Слафкоські, а за фінів тричі відзначився Сакарі Маннінен, двічі – Міро Аалтонен, а ще одна – на рахунку Харрі Песонена.

Результати інших матчів за 10 лютого:
Швеція – Латвія – 3:2.
Фінляндія – Словаччина – 6:2.
США – Китай – 8:0.
Канада – Німеччина – 5:1.

Сноуборд: Кім вдруге чемпіонка

Американська сноубордистка Хлої Кім удруге поспіль стала олімпійською чемпіонкою в жіночому хафпайпі. Американка захистила свій титул, який виборола на Іграх у Пхьончхані.

Найкращою спробою була перша, тоді виступ Кім оцінили у 94 бали. Далі у двох спробах американка не змогла набрати понад 27 балів. Але це не завадило Кім виграти у суперниць з перевагою у 3.75 бала.

1. Хлої Кім (США) – 94.
2. Керальт Кастеллет (Іспанія) – 90.25.
3. Сена Томіта (Японія) – 88.25.

У сноуборд-кросі перемогу здобув австрієць Алессандро Хеммерле, але його перемогу визначали за фотофінішем. Срібну нагороду виборов канадець Еліот Гронден, а бронзу – італієць Омар Візінтін.

Командна акробатика: без України

Першими чемпіонами командного турніру з лижної акробатики в історії Зимових Ігор стала команда США, яка змогла випередити китайців на 14,12 бала. Бронзовими призерами командного турніру стали лижні акробати з Канади.

США – 338.34 балів.
Китай – 324.22.
Канада – 290.98.

Через позитивні тести трьох спортсменів Україна не виступала у командному турнірі з лижної акробатики. Хоча експерти прогнозували саме у цьому виді спорту українським олімпійцям медалі.

Як ковід вплинув на результати української збірної на Олімпіаді в Пекіні, читайте тут.

Керлінг: жіночий турнір розпочато

Жіноча збірна США з керлінгу впевнено перемогла команду ОКР у матчі першого туру групового раунду.

Українці в інших видах спорту:

• Відбулися офіційні перші заїзди у скелетоні. Єдиний представник України у цьому виді – Владислав Гераскевич – показав 16-й та 18-й час. Завтра, 11 лютого, спортсмени матимуть ще дві спроби, які вирішать долі медалей.
  • Вперше Україну буде представлено у жіночому монобобі завдяки Лідії Гунько. В обох тренувальних заїздах українка показала 19-й час.
  • Відбулися чергові тренування у стрибунів з трампліна. Найкращий результат показав Віталій Калініченко – 46-й результат, Євген Марусяк був 51-м, а  56-м фінішував Антон Корчук.

Медальний залік: Німеччина – на першому місці

Німецька команда продовжує лідирувати у медальному заліку. В її активі – шість золотих та три срібні нагороди.

Друге місце посідає Норвегія, яка має п’ять золотих, три срібні та чотири бронзові медалі.

На третьому місці Австрія, яка виборола по чотири золоті та бронзові нагороди, а також п'ять срібних.

Вперше серед команд, які трималися у п'ятірці лідерів, команда ОКР не виборола жодної нагороди.

Перший допінг у Пекіні

На Олімпіаді було виявлено перший позитивний допінг-тест, про це повідомляє Міжнародне тестувальне агентство (ITA).

Антидопінгові правила порушив іранський гірськолижник Хусейн Савех-Шемшакі. У пробі спортсмена знайшли заборонений метаболіт дегідрохлорметилтестостерон.

Хоча тест було зроблено на Олімпіаді в позазмагальний час, але, за правилами, Савеха-Шемшакі тимчасово усунено від змагань.