Україна поза десяткою найкращих і медаль через 16 років – результати Олімпіади за 9 лютого

У шорт-треку відбувся найбільший фінал в історії, чемпіонство через 16 років, німецький п'єдестал та початок чоловічого хокею – коротко про 9 лютого на Олімпіаді у Пекіні.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Шорт-трек: найбільший фінал та найвпевненіша перемога

До фіналу серед чоловіків на дистанції 1500 м потрапило десять шорт-трекістів, які мали подолати 14 кіл.

Уже в середині "забігу" першу позицію захопив Хван Те Хон з Південної Кореї та утримав своє лідерство до фінішу. Як результат – золота нагорода.

А от долю срібної нагороди вирішували за допомогою фотофінішу. Після перегляду фінальних секунд судді визначили, що срібним призером став канадець Стівен Дюбуа, а бронза – у представника ОКР Семена Єлістратова.

1. Хван Те Хон (Республіка Корея) 2:09.219.
2. Стівен Дюбуа (Канада) 2:09.254.
3. Семен Єлістратов (ОКР) 2:09.267

Результати, емоції та останні новини з Пекіна ви можете прочитати у нашому спецпроєкті Олімпіада-2022.

Хокей: перші перемоги ОКР та Данії

В Пекіні розпочався чоловічий хокейний турнір. У першому матчі команда ОКР з мінімальним рахунком переграла збірну Швейцарії – 1:0. За три секунди до кінця першого періоду Антон Слєпишев закинув шайбу у швейцарські ворота.

А команда Данії неочікувано переграла збірну Чехії – 2:1. Шайбами за Данію відзначилися Маркус Лаурідсен та Франс Нільсен, Роман Червенко – за Чехію.

Усі результати матчів 9 лютого

ОКР – Швейцарія – 1:0.

Чехія – Данія – 1:2.

Про всі рекорди, які встановлено на Іграх у Пекіні, можете прочитати тут.

Сноуборд: нагорода через 16 років

Через 16 років американська сноубордистка Ліндсі Джейкобелліс знову на п’єдесталі. Вона виборола золоту нагороду у сноуборд-кросі. У 2006 році в Турині у цій же дистанції американка була срібною призеркою.

Для Джейкобелліс це п'ята Олімпіада, але тільки друга нагорода. 2008 року спортсменка взагалі перестала виступати через травми. 2010 року посіла п'яте місце, ще й отримала дискваліфікацію через невдале падіння. 2014-го стала сьомою, а 2018-го зупинилася за крок до п'єдесталу.

І ось у 2022 році Джейкобелліс нарешті виборює нагороду вищого ґатунку. Цікаво, що тепер Ліндсі – найстарша спортсменка в історії, яка здобула нагороду у сноубордингу. А ще 36-річна Джейкобелліс стала володаркою першої золотої медалі для США на Іграх у Пекіні.

1. Ліндсі Джейкобелліс (США).
2. Хлое Треспеш (Франція).
3. Мерієта Одін (Канада).

Лижне двоборство: золото за останнє коло

Німець Вінценц Гайгер став переможцем у лижному двоборстві (трамплін К-95+гонка на 10 км). Після стрибків німецький спортсмен був 11-м, але бігова частина обернула все догори дриґом.

За 500 м до фінішу Гайгер виконав неймовірний ривок вгору, перетнув "пагорб" та вирвав перемогу.

Срібним призером став норвезький двоборець Йорген Граабак, а бронза – в австрійця Лукаса Грайдерера.

Українець Дмитро Мазурчук фінішував 36-м.

1. Вінценц Гайгер (Німеччина) – 25:07,7.
2. Йорген Граабак (Норвегія) +0,8 с.
3. Лукас Грайдерер (Австрія) +6,6 с

Фристайл: відомо ім'я першого чемпіона в історії

2016 року норвежець Бірк Рууд став чемпіоном Юнацьких Олімпійських ігор, тоді йому підкорився слоупстайл.

А тепер – через шість років – Рууд здобув золото та титул першого в історії олімпійського чемпіона у чоловічому біг-ейрі.

Уже в першій фінальній спробі Рууд заявив про золоті амбіції. Його виступ оцінили у 95.71 бали, друга спроба була трохи гіршою – 92 бали, а у третій Рууд показав найгірший результат – лише 69 балів. Це не завадило у підсумку набрати 187,75 бала та на 4.75 бали обійти найближчого переслідувача – американця Колбі Стівенсона. Бронзовим призером став швед Хенрік Харлаут.

1. Бірк Рууд (Норвегія) – 187.75.
2. Колбі Стівенсон (США) – 183.00.
3. Хенріх Харлаут (Швеція) – 181.00

Гірськолижний спорт: третя Олімпіада і все ж таки "золото"

Словацька представниця гірськолижного спорту Петра Влхова на характері виборола чемпіонський титул. Хоча змагання в слаломі починалися для неї не надто оптимістично.

У першій спробі Влгова була лише восьмою, але в другій – вирішила ризикувати та додала швидкості. І цей ризик виявився виправданим.

Влгова, яка на трьох Олімпійських іграх максимум посідала п’яте місце, у Пекіні стала олімпійською чемпіонкою.

Крім того, Влгова виборола перше золото в жіночому гірськолижному спорті для Словаччини.

1. Петра Влгова (Словаччина) 1:44.98 хв.
2. Катаріна Лінсбергер (Австрія) +0.08 сек.
3. Венді Голденер (Швейцарія) +0.12 сек.

Українка Анастасія Шепіленко зійшла з дистанції на першій спробі, тому в другому заїзді не стартувала.

Керлінг: перший тур чоловічого турніру розпочато

Данія – Канада – 5:10.
США – ОКР – 6:5.
Норвегія – Швейцарія – 7:4.
Китай – Швеція – 4:6.

Санний спорт: майже німецький п’єдестал

У двійках олімпійськими чемпіонами стали Тобіас Вендль та Тобіас Арльт з Німеччини, які випередили своїх співвітчизників – Тоні Еггерта та Сашу Бенекена на 0, 099 сек.

Бронзові нагороди вибороли Томас Штеу та Лоренц Коллер з Австрії.

Українська двійка, у складі якої виступали Ігор Стахов та Андрій Лисецький, стала 15-ю. І це найкращий результат України за 16 років – у Турині українці були 14-ми.

1. Тобіас Вендль/Тобіас Арльт (Німеччина) – 1:56,554.
2. Тоні Еггерт/Саша Бенекен (Німеччина) – 1.56,653.
3. Томас Штеу/Лоренц Коллер (Австрія) – 1.57, 65

Українці в інших видах спорту:

• У першому тренувальному заїзді командної естафети (чоловіки, санний спорт) Антон Дукач фінішував із сьомим результатом.
  • Іван Ковбаснюк, який представляє Україну у гірськолижному спорті, у комбінації (швидкісний спуск) став 16-м.
  • Скелетоніст Владислав Гераскевич у передостанній тренувальній спробі показав сьомий час. А після фінальної посідає 10 місце. Українець поступається лідеру 0.88 сек.
  • Відбулися чергові тренування у стрибунів з трампліна. Найкращий результат показав Віталій Калініченко – 54-й результат, 59-м фінішував Антон Корчук, одразу за ним Євген Марусяк.

Медальний залік

Збірна Німеччини очолює медальний залік, маючи у своєму активі вісім нагород, з яких п’ять золоті, а три срібні.

На другому місці – Норвегія. В її активі – десять медалей: по чотири золоті та бронзові, а також дві срібні.

Третє місце – за Швецією. Вона виборола чотири золота, одне срібло та дві бронзи.