Третина українців вважають 2021 рік успішним — опитування "Рейтингу"
![Третина українців вважають 2021 рік успішним — опитування "Рейтингу" Третина українців вважають 2021 рік успішним — опитування "Рейтингу"](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2021/12/28/20211228175628-5342.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Третина українців змогли реалізувати у 2021 році всі або більшість своїх планів. Ще половині вдалося частково реалізувати плани і лише 13% сказали, що їм нічого не вдалося. Такими є результати підсумкового річного онлайн-опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Також українці оцінили успішність цього року: для кожного третього рік був успішним, для половини посереднім і лише для кожного десятого – зовсім не успішним.
Майже 40% українців кажуть, що задоволені своїм життям, ще 30% – швидше задоволені, близько 20% – не дуже задоволені й 11% – незадоволені зовсім. Дещо частіше про те, що вони задоволені життям, говорили молодші опитані та чоловіки. Також чим вище опитані оцінюють свій дохід, тим успішнішим, на їх погляд, був їхній рік.
![Третина українців вважають 2021 рік успішним — опитування "Рейтингу"](https://www.liga.net/images/general/2021/12/28/20211228174446-8193.jpg)
Водночас, понад 40% опитаних цього року часто відчували стрес. Ще 29% – іноді були у стресі, 22% – рідко або дуже рідко і лише 7% – ніколи. Найчастіше про відчуття стресу говорили люди з нижчими доходами і жінки.
![Третина українців вважають 2021 рік успішним — опитування "Рейтингу"](https://www.liga.net/images/general/2021/12/28/20211228174448-4699.jpg)
Цікаво, що у 2021 році українці відчували любов до інших помітно частіше, ніж любов до себе. Відносно часто відчували радість, смуток і гнів. Ще рідше – подив, а найрідше – страх.
![Третина українців вважають 2021 рік успішним — опитування "Рейтингу"](https://www.liga.net/images/general/2021/12/28/20211228174449-9954.jpg)
Загалом чим частіше люди відчували емоції радості й любові, тим більш успішним вони оцінюють свій рік, задоволені своїм життям і менше переживали стрес.
Найпопулярнішим видом дозвілля цього року був перегляд фільмів і серіалів, а також приготування улюблених страв. Також популярним видом дозвілля було читання чи прослуховування книг і відвідування гостей.
![Третина українців вважають 2021 рік успішним — опитування "Рейтингу"](https://www.liga.net/images/general/2021/12/28/20211228174740-8721.jpg)
Читайте також: 38% українців ще не готові вакцинуватися від коронавірусу — опитування Групи Рейтинг