"Втрачені нагороди" України та новий лідер рейтингу – результати Олімпіади за 13 лютого

Український біатлон знову не приніс нагород Україні, чергові рекорди та позитивний тест – коротко про 13 лютого на Олімпіаді.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Біатлон: знову за крок від нагород

Юлія Джима до останнього вогневого рубежу мала всі шанси потрапити до призерів.

Якщо норвезька біатлоністка Марте Олсбю-Ройселанн вирвалася вперед більше, ніж на хвилину, та вже гарантувала собі золото, то за срібло та бронзу розгорнулася боротьба між п'ятьма-сімома біатлоністками. Але два промахи, як результат – два кола штрафів. У підсумку Джима фінішувала 13-ю.

І це найкращий результат серед українок. Анастасія Меркушина фінішувала 25-ю, а ось Ірина Петренко отримала покарання у дві хвилини штрафу за те, що на третьому вогневому рубежі не закрила дві мішені, але пробігла одне коло, та посіла 55-ту позицію.

1. Марте Олсбю-Ррйселанн (Норвегія) – 34.46,9.
2. Ельвіра Еберг (Швеція) +1.36,5.
3. Тіріль Екгофф (Норвегія) + 1.48,7.

Марте Олсбю-Ройселанн після перемоги в перегонах переслідування стала другою біатлоністкою, яка виграла три золоті медалі на одній зимовій Олімпіаді. Раніше таким досягненням мала змогу похизуватися лише Дарія Домрачева з Білорусі.

Серед чоловіків у перегонах переслідування чемпіоном став Кантен Фійон Має з Франції. На другому місці – норвежець Тар'єй Бо, який фінішував через 28 секунд після переможця. Бронза у представника ОКР – Едуарда Латипова.

Українець Дмитро Підручний припустився п'ятьох промахів і фінішував 13-м. У Артема Прими було шість кіл штрафу і 18-й результат. Найкращий прорив створив Антон Дудченко, який починав з 60-ї позиції, а завершив дистанцію на 37-й позиції.

1. Кантен Фійон Має (Франція) – 39:07,5.
2. Тар'єй Бо (Норвегія) +28,6.
3. Едуард Латипов (ОКР) +35,3.

Вперше з 2010 року українська збірна буде представлена у чоловічому масстарті. За регламентом, у цій дисципліні виступають усі призери Ігор, 15 найкращих біатлоністів у загальному заліку Кубка світу та ще 6-15 спортсменів за очками, які набрали на Олімпіаді.

Від України кваліфікувалися Дмитро Підручний та Артем Прима. Змагання відбудуться 18 лютого.

Як Україна залишилася без можливостей боротися за медалі у видах спорту, де нам прогнозували місце на п'єдесталі, читайте тут.

Гірськолижний спорт: дебютант тріумфує

Швейцарський гірськолижник Марко Одерматт виграв золоту нагороду у гігантському слаломі.

Для нього це не лише перша медаль на дебютній Олімпіаді, але й взагалі перша перемога на світовому рівні, адже до цього часу найкращий результат Одерматта на змаганнях серед дорослих – четверте місце у швидкісному спуску у 2021 році.

Швейцарець вдало провів перший заїзд – 1:02.93, і, попри те що в наступних спробах суперники показали кращий час, це не дозволило їм обійти Одерматта. Адже враховується сумарний час двох заїздів.

1. Марко Одерматт (Швейцарія) – 2:09.35.
2. Жан Кранець (Словенія) +0.19.
3. Матьє Февр (Франція) +1.34.

З усіма іншими рекордами Олімпіад можете ознайомитися тут.

Лижні перегони: золото ОКР

У чоловічій естафеті 4х10 км у лижних перегонах першою фінішувала команда ОКР. Срібло виборола команда Норвегії. Бронза, як і у 2018 році, у Франції. Збірна України у цій дисципліні не виступала.

Шорт-трек: без рекорду ніяк

Угорець Шаоан Лю став олімпійським чемпіоном у чоловічому шорт-треку на дистанції 500 м. У фіналі він випередив представника ОКР Костянтина Ілієва та канадця Стівена Дюбуа.

І це вже третя нагорода Шаоан Лю на цих Іграх – раніше йому вдалося вибороти бронзові медалі у змішаній естафеті та на дистанції 1000 м.

1. Шаоан Лю (Угорщина) – 40.338.
2. Костянтин Ілієв (ОКР) – 40.431.
3. Стівен Дюбуа (Канада) – 40.669.

Це перше золото Угорщини в історії зимових Олімпіад на особистих турнірах. Та друге загалом – у 2018 угорці виграли у командному шорт-треку.

У жіночій естафеті з шорт-треку на 3000 м тріумфувала нідерландська команда. Вона подолала дистанцію за 4:03.409, і це новий олімпійський рекорд. Збірна Нідерландів покращила свій же результат на 0,062 секунди, який встановили у 2018 році на Іграх в Пхьончхані.

1. Нідерланди – 4:03.409.
2. Південна Корея – 4:03.627.
3. Китай – 4:03.863.

Цікаво, що у складі нідерландських переможниць і Сюзанне Схюлтінг, яка вигравала на дистанції 1000 м, а також встановила там олімпійський рекорд. І за її кар'єру – це третє золото та перше командне.

Українці в інших видах спорту

• Україна вперше виступила у жіночому монобобі на Олімпіаді. Лідія Гунько сьогодні провела два стартові заїзди, за результатами яких посідає 20-те місце.
  • Сьогодні, 13 лютого, мала відбутися кваліфікація у лижній акробатиці. Але одразу дві новини прилетіли від збірної України. По-перше, Анастасія Новосад отримала позитивний тест, а тому точно не зможе брати участь у цьому турнірі. Тож від України виступатиме лише Ольга Полюк. По-друге, через погодні умови змагання перенесені на 14 лютого, і тепер за один день жінки мають пройти увесь шлях – від кваліфікацій до розіграшу медалей.

У своїх соціальних мережах Анастасія написала: "Всередині у мене пустота, розчарованість та злість на себе, що стільки часу, сили та нервів я потратила, щоб виступати на Олімпійських іграх. На цей час у мене є лише одне бажання: вилетіти з Китаю та побачити сім‘ю, яку я не бачила майже два місяці".

• Попри сніг, відбулися тренування у представників лижного двоборства. Цікаво, що ризикнули стартувати лише 17 спортсменів, серед них і українець Дмитро Мазурчук. Щоправда, він показав тільки 14-й результат.

Медальний залік: неочікувана зміна лідера

Норвегія вперше за кілька днів у медальному заліку обійшла команду Німеччини. В її активі дев'ять золотих, п'ять срібних та сім бронзових медалей.

Німеччина з вісьмома золотими, п'ятьма срібними та однією бронзовою нагородою тепер розташувалися на другому місці.

США замикають трійку найсильніших команд – шість золотих, п'ять срібних та одна бронзова нагорода.

Коли вболівати за українців 14 лютого?

03:15. Фігурне катання. Олександра Назарова та Максим Нікітін (танці на льоду, довільний танець).

03:30. Бобслей. Лідія Гунько.

09:00. Лижна акробатика. Ольга Полюк (кваліфікація).