Ольга Харлан виграла першу медаль для України на Олімпіаді 2024
оновлено![Ольга Харлан виграла першу медаль для України на Олімпіаді 2024 Ольга Харлан виграла першу медаль для України на Олімпіаді 2024](https://wsrv.nl/?output=webp&url=storage.liga.net/images/general/2024/07/29/20240729223530-3910.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
Українська фехтувальниця Ольга Харлан виборола бронзу на Олімпіаді у Парижі.
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Українська шаблістка перемогла корейську суперницю Чой Себін з рахунком 15:14 (15 — максимальна кількість очок).
Під час двобою українка програвала кореянці 11:4, але змогла відіграти 7 уколів поспіль.
Харлан виборола бронзову медаль – це й перша нагорода представника України на цих Олімпійських іграх.
![Чой Себін та Ольга Харлан (Фото: YOAN VALAT / EPA)](https://storage.liga.net/images/general/2024/07/29/20240729222745-7069.jpg)
![Чой Себін та Ольга Харлан (Фото: YOAN VALAT / EPA)](https://storage.liga.net/images/general/2024/07/29/20240729222745-7000.jpg)
![Ольга Харлан після перемоги (Фото: YOAN VALAT / EPA)](https://storage.liga.net/images/general/2024/07/29/20240729222744-2507.jpg)
Сьогодні ж українка перемогла в 1/16 опонентку з Японії Сіхомі Фукусіму (15:9) та у 1/8 візаві від Азербайджану Анну Башту (15:6). Остання до 2019 року представляла Росію на змаганнях.
Проте у півфіналі Харлан програла французькій суперниці Сарі Бальцер з рахунком 15:7. Після цього українська фехтувальниця могла претендувати лише на бронзу.
У фіналі ж зійдуться дві представниці Франції — Бальцер та Манон Брюне.
ОНОВЛЕНО. Харлан прокоментувала Суспільному перемогу у поєдинку: "Не знаю, що я зробила. Це просто не передати. Я присвячую це всій Україні, друзі, це вам. Присвячую це нашим захисникам і захисницям. Я присвячую це тим спортсменам, які не можуть сюди приїхати, бо їх вбила Росія".
Золото здобула Брюне, Бальцер отримала срібло – 15:12.
У 2023 році Харлан стала широко відомою людям, далеким від спорту. 27 липня вона перемогла росіянку Анну Смірнову, що виступала у "нейтральному" статусі. Після цього українська спортсменка відмовилася тиснути руку суперниці, виставивши перед собою шаблю.
Після цього Харлан дискваліфікували через нібито "неспортивний жест". Утім, згодом фехтувальниці анулювали дискваліфікацію, а ще й скасували рукостискання у цьому виді спорту.
- 2 березня 2024 року Харлан виборола бронзову медаль на етапі Кубка світу з фехтування на шаблях.
Дивіться також: Український прапор посеред Сени. Церемонія відкриття Олімпійських ігор у 10 фото