Феєрія голів, серія пенальті і виліт чемпіонів світу. Як пройшла 1/8 Євро-2020 – фото
Євро-2020, збірна Швейцарії після незабитого пенальті Мбаппе і перемоги над Францією (фото – ЕРА)

Вчора в 1/8 фіналу Євро-2020 пройшло два матчі: Хорватія 3:5 Іспанія і Франція 3:3 Швейцарія (4:5 в серії пенальті).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Першими видали трилер хорвати з іспанцями. На 20-й хвилині хавбек Іспанії Педрі відзначився автоголом: він віддав пас з центру поля, воротар Сімон не зміг його прийняти – і м'яч влучив у ворота. На 38-й Сарабія зрівняв рахунок, зігравши на добиванні. На перерву команди йшли за рахунку 1:1.

Гол Пабло Сарабіа, Хорватія 3: 5 Іспанія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

На 57-й Сзсар Аспілікуета вивів іспанців вперед, замкнувши головою подачу з флангу. На 77-й Ферран Торрес виграв забіг у захисника, вийшов віч-на-віч з воротарем і забив третій гол іспанців.

Гол Феррана Торреса, Хорватія 3: 5 Іспанія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

Однак хорвати зробили чудо-камбек. На 85-й Оршич скористався метушнею в штрафному майданчику і забив у порожні ворота. На 90+3-й Пашаліч впевненим ударом головою замкнув флангову подачу. 3:3!

Гол Маріо Пашаліч, Хорватія 3: 5 Іспанія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

В екстратаймі на 101-й хвилині Альваро Мората вистрілив в дев'ятку з штрафного майданчика і знову вивів іспанців вперед. А на 104-й Оярсабаль встановив фінальний рахунок зустрічі, пробивши метрів з десяти в нижній від голкіпера кут. 3:5! Іспанія виходить в 1/4 фіналу Євро-2020!

Гол Мікеля Оярсабаля, Хорватія 3: 5 Іспанія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

У другому матчі чинний чемпіон світу, збірна Франції, грала зі Швейцарією. На 15-й Сеферович виграв верхову боротьбу і ударом головою відкрив рахунок в матчі.

Гол Харіса Сеферович, Франція 3: 3 (4: 5) Швейцарія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

Французам вдалося зрівняти рахунок на 57-й хвилині – вихід сам на сам реалізував Карім Бензема. На 59-й той же Бензема вивів свою команду вперед, добивши м'яч у порожні ворота після удару Грізмана. На 75-й Поль Погба забив розкішний гол ударом в дев'ятку через меж штрафний.

Гол Каріма Бензема, Франція 3: 3 (4: 5) Швейцарія, Євро-2020 (фото – ЕРА)
Гол Поля Погба, Франція 3: 3 (4: 5) Швейцарія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

Однак і швейцарцям вдалося зробити камбек. На 81-й Сеферович знову ударом головою замкнув подачу з флангу. А на 90-й Гавранович точно пробив під штангу майже з лінії штрафного майданчика.

Гол Маріо Гаврановіч, Франція 3: 3 (4: 5) Швейцарія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

Основний час матчу закінчився з рахунком 3:3. Ситуація не змінилася і в екстратаймах – команди перейшли до серії пенальті. За Швейцарію забили Гавранович, Шер, Аканджі, Варгас і Мехмеді. За Францію – Погба, Жиру, Тюрам і Кімпембе.

До вирішального удару підійшов молодий суперталант Кіліан Мбаппе. Француз пробив на зручній для воротаря висоті – і Янн Зоммер відбив м'яч. Мбаппе не забив вирішальний пенальті, чемпіони світу вилітають з Євро-2020, далі проходить Швейцарія.

Незабитий пенальті Киліана Мбаппе, Франція 3: 3 (4: 5) Швейцарія, Євро-2020 (фото – ЕРА)

Таким чином вже відомі три пари 1/4 фіналу Євро-2020: Швейцарія – Іспанія (2 липня), Бельгія – Італія (2 липня), Чехія – Данія (3 липня). З Євро-2020 вже вилетіли два фаворити: збірна Нідерландів і поки ще чинний чемпіон Європи, збірна Португалії. Сьогодні також визначиться остання пара чвертьфіналістів. За право вийти в 1/4 зіграють Швеція – Україна і Англія – Німеччина.